הנדסאי חשמל

לימודי הנדסאים
לימודי הנדסאי חשמל

השימוש הרב בחשמל בתעשייה ובענפי השירות, כמקור אנרגיה וכאמצעי להעברת אותות של פיקוד ובקרה, מגביר את התלות בבעלי מקצוע מוסמכים, בעלי רישיון מתאים, המסוגלים לתת מענה לבעיות מקצועיות בתחומי התכנון, הפיקוח, ההתקנה והתחזוקה של מערכות אנרגיה והספק. הנדסאי החשמל מהווה סמכות מקצועית המגשרת בין המהנדס המתכנן לבין דרגי הביצוע וקיים ביקוש מתמיד לבוגרים הנקלטים בתעשייה ובמגזר הציבורי או למקימים עסק כיזמים עצמאיים.

להרשמה ולתאום פגישת ייעוץ,  מחלקת ייעוץ והרשמה – 1-800-800-505

הנדסאי חשמל
צור קשר עם יועץ לימודים


כדי לרכוש ניסיון מעשי משמעותי, מיישמים הסטודנטים לתואר הנדסאי חשמל את החומר הנלמד, במעבדות חדישות ביותר, המצוידות ברכיבים ומכשירים של היצרנים המובילים בשוק. כמו כן בפרויקט הגמר, מתכננים הסטודנטים מערכת חשמל למבנים, ארגונים, מפעלים ועוד.

בפרויקט הם מביאים לידי ביטוי ידע, מיומנות ויכולת, הנדרשים מבעל תואר הנדסאי חשמל בתעשייה. הם מתבקשים להתמודד עם השיקולים שבתכנון ובניית מערכת בעוצמה של 400-600 אמפר, ונדרשים להציג ולהסביר את תהליך קבלת ההחלטות שבבסיס המערכת, כגון: חיווטים, מיקומי שנאי, מנועים, בקרת טמפרטורה וכו’. פרויקט זה גם יכול לשמש ככרטיס הכניסה לשוק העבודה ואף להוות בסיס ליזמות עסקית.

הנדסאי חשמל גם בלימודי ערב!

לימודי הנדסאי חשמל בקריה ללימודי הנדסה, מקנים ידע במערכות חשמל ביתיות ותעשייתיות, ומעניקים לבוגרים העומדים בדרישות הלימודים דיפלומת הנדסאי חשמל מטעם מה”ט וזכות לרישום כחשמלאים מוסמכים.

על פי חוק, מקץ שנת ניסיון אחת מסיום הלימודים, חל שדרוג אוטומטי לדרגת חשמלאי ראשי ולאחר שנתיים נוספות של ניסיון, לדרגת חשמלאי הנדסאי, הרשאי לערוך תוכניות חשמל עד עוצמת זרם של 3X 630 אמפר.

מקצועות הלימוד העיקריים הנלמדים בלימודי הנדסת חשמל הם: תורת החשמל, מכונות חשמל והינע חשמלי, מערכות פיקוד ובקרה, מתקני חשמל, בקרים בני תכנות ויישומי מחשב זעירים וכו’.

העתיד שלך בהייטק מתחיל כאן.

איזה מסלול מתאים לך?

מגמות