הנדסאים תא

זה לשיקול דעתכם- איפה כדאי ללמוד הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים?

הגעתם להחלטה. אתם יודעים מה אתם רוצים לעשות כשתהיו גדולים, ונראה לכם שלימודי הנדסאי אדריכלות ממש מתאים לכם. זה מסקרן אתכם, מאתגר ומעורר בכם תשוקה, ואתם מגלים עניין רב במבנים בארץ ובעולם ורוצים לזכות בתהילה לה זכו הגדולים מכולם. כעת כל שנותר הוא לבחור את מוסד הלימודים שמתאים לכם, ולבחון איפה כדאי ללמוד הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים.

השיקולים שעליכם לקחת בחשבון כדי להחליט איפה כדאי ללמוד הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים

סביבת המגורים שלכם– חשוב לקחת בחשבון את קרבת מוסד הלימודים שבו תבחרו ללמוד למקום מגוריכם. לימודי הנדסאי אדריכלות הם לימודים שנפרשים על פני פרק זמן ממושך, ונסיעות מייגעות יכולות להתיש אתכם ולכלות את האנרגיות שלכם, אותן חשוב שתשמרו על האנרגיות שלכם ללימודים עצמם.

תנאי קבלה למוסד הלימודים– ככל שיש יותר ביקוש במוסד הלימודים, כך גם עולים תנאי הקבלה שלו. אין זה בהכרח מעיד על יכולתו של המוסד להעניק לכם את הידע המקצועי ביותר ואת ההכשרה הטובה והנכונה למקצוע שבחרתם, אך הנושא יכול להשפיע על החלטתכם, כיוון שלעיתים רבות, לא שווה לטרוח עבור תנאי קבלה מחמירים מידי. יחד עם זאת, מוסד שמכבד את עצמו לא מקבל לשורותיו כל אחד שמבקש ללמוד, ומציב רף כניסה ראוי. ייתכן שתידרשו להציג ממוצע ציוני בגרות, ציון הבחינה הפסיכומטרית או לעבור מכינה בתחומים מסויימים (עם דגש על מתמטיקה והמקצועות הריאליים).

גובה שכר הלימוד– אף על פי שהשכלתכם חשובה לאין ערוך, פעמים רבות גובה שכר הלימוד יכול להשפיע על החלטתכם האם ללמוד במוסד כזה או אחר. ידוע שסטודנטים רבים מתקשים לעמוד בהוצאות שכר הלימוד לצד הוצאות המחייה השוטפות, וגם מציאת מקור פרנסה טוב דיו היא משימה לא פשוטה. זכרו, שהמאמץ שווה, אך כדאי לקבל החלטה בהתאם לתנאים שבהם תצליחו לעמוד לאורך זמן.

שירותים לסטודנט– במוסדות הלימוד השונים ניתנים מגוון שירותים ומוצעים דרכי סיוע שונים לסטודנטים, החל מקפיטריה, ספריה וחנייה נגישה, דרך חונכים ושיעורים מקוונים ועד למלגות ומגורים ברחבי הקמפוס. טרם קבלת החלטה, בחנו, מהם השירותים להם תזדקקו, ושקללו את הסעיף הזה בטבלת השיקולים שלכם.
אפשרויות עסוקה- בחנו מהן אפשרויות התעסוקה, שיעמדו לפניכם במהלך ובתום הלימודים. האם באפשרותכם לעבור התמחות במהלך הלימודים, האם התעודה שתקבלו ממוסד הלימודים שתבחרו קבילה במוסדות וארגונים ציבוריים שונים וכו'. בנוסף, בדקו האם מוסד הלימודים מציע לכם אפשרויות תעסוקה בתום הלימודים.

האם ניתן לבצע השלמת תואר ראשון בתום הלימודים?

השלמת תואר ראשון להנדסאים בתום לימודי התעודה אפשרית, ולצורך העניין נדרשים תנאי קבלה מחמירים פחות עבור מי שכבר רכש השכלה בתחום. מומלץ לצבור ידע וניסיון בתחום טרם פנייה ללימודי תואר ראשון, שמעניקה לכם שפע של אפשרויות חדשות בשוק העבודה בארץ ובחו"ל לצד כלים ומיומנויות נוספות וידע אקדמי. לימודי ההנדסאות יחסכו לכם קורסים מלימודי התואר, ויוסיפו הן הסמכות נוספות והן ערך רב לקורות החיים שלכם.

באפשרותכם להתמחות במגוון תחומים נוספים בעת לימודי התואר ולשלב ידע נוסף מלימודי הנדסאי חשמל ואלקטרוניקה, הנדסאי בניין, הנדסה אזרחית, הנדסאי תעשייה וניהול ועוד. הרחבת היריעה תאפשר לכם להתפתח בתחומים שונים, ולהעניק לכם ממגוון היתרונות ב לימודי הנדסאי בניין, מיזוג אוויר ותחומים נוספים לבחירתכם.

להרשמה ופרטים נוספים על התואר הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים צרו קשר עכשיו ונחזור בהקדם לחץ כאן

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

התחל שיחה
דברו איתנו :)
היי, איך אנחנו יכולים לעזור לך?