הנדסאים תא

דקאנט הסטודנטים

שירותי דקאנט הסטודנטים

דקאנט הסטודנטים ב'הנדסאים תל אביב' שוקד על טיפוח הקשר בין הסטודנטים לבין המכללה, אמון על רווחת הסטודנטים ואחראי על הנגשת תהליך הלימודים עבור כלל הסטודנטים. המטרה שניצבת לנגד עינינו היא להעניק לכם את כל התמיכה והעזרה הדרושים לרווחתכם הן במישור הכלכלי והאקדמי והן במישור האישי והחברתי-תרבותי. אנחנו כאן על מנת לסייע לכלל הסטודנטים על גווניהם השונים, ובכללם: סטודנטים עם לקויות למידה והפרעת קשב, סטודנטים המתמודדים עם מגבלות על רקע רפואי- נפשי, סטודנטים מרקע סוציו-אקונומי נמוך, עולים, מילואימניקים, סטודנטיות הרות ולאחר לידה וכן סטודנטים נוספים המתמודדים עם קשיים אישיים. 

המענה כולל – מתן התאמות, מעטפת לחיזוק ושיפור כישורי הלמידה, הכוונה לסיוע כלכלי, הפנייה לגורם מקצועי בהתאם לצורך ועוד. בנוסף, במחלקת הדקאנט עומדת לרשותכם יחידה לניהול קריירה והכוון תעסוקתי, המסייעת לסטודנטים ולבוגרים להשתלב בעולם התעסוקה. צוות הדקאנט הינו צוות מקצועי, מנוסה וקשוב ואתם מוזמנים לפנות אלינו ולהיעזר במגוון השירותים שאנו מציעים.

רכזת לקויות למידה ונגישות

עידית לייב

שעות פעילות

8:00-15:00

idit@cts.org.il

רכזת סיוע לסטודנטים

קרן אוחיון

שעות פעילות

8:00-15:00

keren@cts.org.il

ריכזנו עבורכם את מגוון השירותים שתוכלו לקבל בסיוע וליווי מקצועי של צוות דקאנט הסטודנטים

מרכז תמיכה לסטודנטים לקויי למידה

המרכז מקיים מערך תמיכה וסיוע לסטודנטים בעלי לקויות למידה והפרעות קשב, והוא כולל שרותי ליווי וסיוע מקצועיים.

באפשרות סטודנטים המתמודדים עם קשיים בלימודים, להגיש בקשה לקבלת התאמות בבחינות במהלך הלימודים לתואר, בכפוף להצגת אבחונים תקפים במוסד ו/או אסמכתאות ממומחים.

הסטודנטים מוזמנים לקבוע פגישה עם היועצת במרכז התמיכה לשם מיפוי ראשוני של הקשיים והכוונה להמשך הליך האבחון. על בסיס האבחונים הנמסרים ולאחר דיון בבקשות נקבעת זכאות הסטודנט להתאמות על פי נהלי מה"ט והמכללה.

מערך התמיכה של המרכז מציע גם סדנאות ומפגשים קבוצתיים לשיפור מיומנויות למידה, ניהול וארגון זמן וכן אפשרות לסיוע פרטני. סטודנטים הזקוקים לעזרה לימודית פרטנית בקורסים ספציפיים יכולים לקבל שעורי עזר מסובסדים מסטודנטים מהמכללה (סיוע פרטני ניתן לסטודנטים הזכאים בהתאם לנוהל).

נגישות אקדמית

בהתאם לתקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות במוסדות ההשכלה הגבוהה ובהתאם לתפיסת העולם של המכללה, 'הנדסאים תל אביב' פועלת על מנת לתת מענה לסטודנטים הזקוקים לסיוע מסוג זה. רכזת הנגישות במכללה מסייעת לסטודנטים עם מגבלה רפואית/קוגניטיבית/נפשית המציגים אישורים מרופאים מומחים. עם הצגת האישורים הנדרשים, ולאחר שיחת ייעוץ, ניתן לקבל התאמות בדרכי היבחנות. בנוסף, לאחר אפיון הצרכים הקיימים בהתנהלות הכללית ובלמידה בפרט, ניתן לבחון מתן סיוע ספציפי ומותאם אישית במידת האפשר, כגון עזרים פיזיים וטכנולוגיים תומכי למידה.

משרתי מילואים

מחלקת הדקאנט מוקירה את הסטודנטים המשרתים בשירות מילואים פעיל ומעניקה להם תמיכה וסיוע במידת הצורך. ניתן לדחות את שירות המילואים ולהגיש ולת"ם בסיוע מחלקת דקאנט (המחלקה מסייעת במילוי המסמכים והנפקת האישורים הנדרשים). כמו כן, סטודנטים משרתי מילואים זכאים לסיוע בהשלמת חומר לימודי (דחיית מועדי בחינות, צילום מסמכים, סיוע לימודי של חונך, על פי נהלי המכללה).

עולים חדשים

במסגרת עידוד העלייה, סטודנטים עולים חדשים זכאים לקבל סיוע ותמיכה ממוסדות ממשלתיים וכן ממוסדות להשכלה גבוהה. בהצגת תעודת עולה, סטודנטים העונים על הקריטריונים להגדרת 'עולה חדש' על פי מה"ט, זכאים לקבל התאמות בדרכי ההיבחנות. סטודנטים העומדים בקריטריונים ומוכרים גם במנהל הסטודנטים כעולים של משרד הקליטה, מלווים על ידי נציג מהמנהל במהלך הלימודים, וכן זכאים לקבלת תמיכה לימודית במכללה, במידת האפשר (חונכות/סדנאות/ סיוע פרטני כגון אסטרטגיות למידה ושיעורי עזר, כאשר סיוע פרטני ניתן לסטודנטים הזכאים על פי הנוהל).

סטודנטים בני העדה האתיופית

בהתאם לנהלי מה"ט ולנהלי המכללה, סטודנטים בני העדה האתיופית זכאים להתאמות בדרכי ההיבחנות לאורך כל שנות הלימודים.

סטודנטים מהמגזר הערבי

בהתאם לנהלי מה"ט ולנהלי המכללה, בני המגזר הערבי זכאים להתאמות בדרכי ההיבחנות בשנה א' ללימודיהם.

פריון (הריון ולידה)

נשים בהריון, בטיפול פוריות או יולדות זכאיות למגוון התאמות וסיוע בדרכי הלמידה וההיבחנות על פי נהלי מה"ט ונהלי המכללה ובהתאם להצגת מסמכים.

בני זוג זכאים אף הם להתאמות על פי הנהלים המפורסמים. 

מלגות

מחלקת הדקאנט מפרסמת מלגות שעשויות להיות רלוונטיות עבור הסטודנטים. 

לרשימת מלגות מפורטת ניתן לעבור לעמוד מלגות 

מאז 1990

מעל 30 שנות נסיון בהשכלה

מובילים

בשיתופי פעולה עם התעשייה

90%

מימון שכ"ל לחיילים משוחררים

התחל שיחה
דברו איתנו :)
היי, איך אנחנו יכולים לעזור לך?