הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים או לימודי תעודה – מהם ההבדלים וכיצד לבחור?

אם החלטתם לפתח קריירה ולעסוק בעיצוב פנים, עליכם לקבל מספר החלטות חשובות, ובראשן היכן ללמוד והאם ללמוד קורס עיצוב פנים

המקנה תעודה מוכרת בסוף או שעדיף לכם לבחור במסלול הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים. למעשה, יש מספר הבדלים משמעותיים בין שתי האפשרויות, לדוגמה משך הלימודים, תנאי קבלה, היקף ותכני הלימודים.

לכן, אם אתם מתלבטים בין הנדסאי עיצוב פנים לבין לימודי תעודה בעיצוב פנים, חשוב לקרוא מידע על כל אחת מהאפשרויות ולהבין מהן המטרות של כל מסלול לימודים, איזה מסלול מתאים לכם יותר מבחינת תכנים, היקף התוכנית, משך הלימודים וכמובן שכר לימוד. חשוב לזכור כי מדובר במסלול לימודים יחסית אינטנסיבי, ויש להשקיע שעות רבות גם בבית אחרי הלימודים, לכן אם אתם עובדים כרגע או במידה ואתם זקוקים למקור הכנסה במהלך הלימודים, חשוב לבדוק היכן תוכלו ללמוד בשעות הערב כדי לשלב בין עבודה ללימודים, זהו שיקול נוסף שחשוב לשים לב אליו.

מטרת הלימודים

לימודי תעודה בתחום עיצוב פנים מיועדים בדרך כלל לאנשים יצירתיים ובעלי חוש אסתטי מפותח במיוחד, הקורס מתאים לכל מי שמעוניין להעמיק את ידיעותיו בעולם המרתק והמעניין של עיצוב הפנים. בנוסף, קורס לעיצוב פנים מתאים לאנשי מקצוע מהתחום המעוניינים להרחיב את ידיעותיהם ולהעשיר את ארגז הכלים שלהם, למשל אדריכלים, הנדסאי בניין, הנדסאי אדריכלות וכדומה.

מסלול הנדסאי עיצוב פנים מיועד להכשרת מעצבי פנים בעלי ידע רחב ומקיף ברמה המקצועית הגבוהה ביותר. זהו מסלול לימודים מאתגר ומעניין המעניק לבוגרים ארגז כלים שימושי ומעשי הנחוץ לעבודה השוטפת. כמו כן, אפשר לבחור במסלול הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, זהו מסלול ייחודי המאפשר לבוגרים לעסוק לא רק בעיצוב חללי הפנים של המבנה, אלא גם בתכנון מבנים ופיקוח על פרויקטים לבניית בתים צמודי קרקע, וילות יוקרתית ובניינים עד 4 קומות.

תנאי קבלה

קל יחסית להתקבל לקורסים ללימודי תעודה בנושא עיצוב פנים, אך ישנם הבדלים בתנאי הסף הנקבעים על ידי בתי הספר והמכללות. תנאי הקבלה למסלול הנדסאי נחשבים לקשים יותר, וכדי להתקבל ללימודים יש להציג תעודת בגרות מלאה, ציון עובר לפחות במקצועות כמו אנגלית (3 יח"ל לפחות), מתמטיקה (3 יח"ל ומעלה) ועברית, ואישורים נוספים בהתאם לצורך. כמו כן, המועמדים למסלול הנדסאי חייבים לעבור בהצלחה מבחן מיון בסיסי וראיון אישי עם ראש מגמת אדריכלות ועיצוב פנים.

משך הלימודים

קורס עיצוב פנים נמשך בדרך כלל 4-5 חודשים, בהתאם לתכנית הלימודים, בעוד לימודים במסלול הנדסאי נמשכים לרוב בין שנתיים וחצי לשלוש שנים, וניתן להירשם ללימודים במסלול בוקר או ערב, מסלול ערב ארוך יותר.

אפשרויות תעסוקה

בסיום הלימודים אפשר להשתלב במגוון משרות במשרדי אדריכלים ומעצבי פנים, חברות בנייה וחברות נוספות הקשורות לתחום ומעסיקות מעצבי פנים. תעודת הנדסאי נחשבת ליוקרתית יותר ומעידה על ידע מקיף ורחב יותר לעומת בוגרי לימודי תעודה המתמקדים במספר קורסים בסיסיים בלבד. קורס הנדסאים מכשיר את הסטודנטים ומעניק להם ידע תיאורטי ומעשי, זהו יתרון חשוב כאשר מחפשים עבודה.

לכן, כדאי לקבל החלטה נכונה מאחר והיא עומדת להשפיע על הקריירה שלכם ועל אפשרויות התעסוקה, כאשר רבים בוחרים לעבוד כעצמאים כיוון שהשכר ההתחלתי בתחום יחסית נמוך.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

התחל שיחה
דברו איתנו :)
היי, איך אנחנו יכולים לעזור לך?