השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם

  השאירו פרטים

  הנדסאי חשמל

  פרוייקט גמר

  שם הפרוייקט

  שם המגמה
  שם הסטודנט

  שם הפרוייקט

  שם המגמה
  שם הסטודנט

  שם הפרוייקט

  שם המגמה
  שם הסטודנט

  שם הפרוייקט

  שם המגמה
  שם הסטודנט

  אודות מגמת הלימוד

  הנדסאי חשמל פועלים בחזית הטכנולוגיה, מתכננים, מתפעלים, מפקחים, מייצרים ומייעלים את המערכות והמכשירים שסביבנו, החל מרכבים חשמליים ומערכות אנרגיה מתחדשות ועד בתים חכמים, קריפטוגרפיה וסמארטפונים. חשמל הוא חלק בלתי נפרד מהחיים המודרניים. הוא נמצא בלב ליבה של התחבורה, הרפואה, המחשוב, התקשורת, האקולוגיה ובמרכז התעשייה וההייטק, לכן הנדסאי חשמל הוא מקצוע שתמיד יש לו ביקוש.

  אנו ב'הנדסאים תל אביב' גאים להכשיר את הדור הבא של הנדסאי החשמל בישראל להיות בחוד החנית של מקצועות העתיד בתחומי האנרגיה המתחדשת, ההתייעלות האנרגטית, אגירת אנרגיה ואינטליגנציה אקולוגית, ומלמדים נושאים אלו פי 4 בהשוואה למכללות אחרות בארץ!

  לימודי הנדסאי חשמל ב'הנדסאים תל אביב' יכשירו אתכם לערוך תוכניות חשמל עד עוצמת זרם של AMP 630×3 (לאחר 2 שנות ניסיון), לעבודה כאנשי מפתח בתחומי התעשייה והטכנולוגיה השונים ויחשפו אתכם לשלל נושאים, ביניהם: זרם חזק, מתח גבוה, מערכות הספק ומתקני חשמל, מנועים וגנרטורים, פיקוד ובקרה ואנרגיות מתחדשות. מאחר שחשמל הוא תחום דינמי, חדשני ומתרחב, המשלב בין מגוון רחב של תחומי-משנה, הוא פותח לבוגרי הנדסאי חשמל שפע אפשרויות לקריירה.

  אודות תחום הלימוד

  מגמת הנדסאי חשמל ב'הנדסאים תל אביב' נמצאת במקום הראשון מתוך 29 מכללות בישראל עם ממוצע ציונים בהגנות פרוייקט גמר של 88. הדגש שאנו שמים על אנרגיות מתחדשות והתייעלות אנרגטית מקנה לסטודנטים ולסטודנטיות שלנו מומחיות ייחודית, יכולת להציע פתרונות חדשניים ויצירתיים לאתגרים ממשיים והזדמנות לקחת חלק בעיצוב פני העתיד.

  ייחודו של הנדסאים תל אביב

  מגמת הנדסאי חשמל ב'הנדסאים תל אביב' היא המגמה היחידה בארץ שבה לומדים 180 שעות בתחום האנרגיה הירוקה והמתחדשת, קרי: 100 שעות לימוד יותר מהדרישות באוגדן מה"ט.

  בנוסף, הסטודנטים לומדים 48 שעות קורס "התייעלות אנרגטית". הנ"ל מהווה תוספת משמעותית בכול הקשור לפתרונות טכניים וטכנולוגיים להפחתת צריכת האנרגיה, מים מתוקים, פתרונות טכניים למיחזור, התפלת מי ים ועוד.

  זה קורה מאחר שאנחנו רואים בהנדסאי חשמל לא רק מקצוע מכובד, מספק ויציב כי אם שליחות של ממש. צוות המרצים שלנו במגמה נותן את כל הלב לסטודנטים ולסטודנטיות, הוא תמיד זמין לכל שאלה ובעיה והוא מחויב להכשיר הנדסאי חשמל בעלי זיקה לסביבה, האחראיים לעתיד כדור הארץ, דואגים לקהילה ולהון האנושי המרכיב אותה.

  שילוב בין רמה אקדמית גבוהה, ליווי אישי וחתירה למצוינות לצד תוכנית לימוד חדשנית המבוססת על צרכי התעשיה העכשוויים הוא שמיצב את 'הנדסאים תל אביב' במקום הראשון בהגנה על פרויקטי הגמר ובממוצע ציונים מחזורי מהגבוהים בארץ.

  מידע חשוב לגבי המגמה

  לימודי הנדסאי חשמל מקנים לסטודנטים ולסטודנטיות ידע וניסיון בתכנון והקמה של מערכות חשמל מורכבות ומתקדמות בבתים, במבנים, במפעלים, בתעשיות ובערים. במהלך הלימודים תלמדו במעבדות חשמל מתקדמות וחדישות, המצוידות במכשור ורכיבים המגיעים מהיצרנים המובילים ותתנסו גם בעבודה מעשית, בשטח. כמכללה שחרטה על דיגלה אחריות סביבתית וקהילתית תלמדו קורסים ייחודיים בתחום האנרגיה, ביניהם: קורס אנרגיות מתחדשות המתרכז בהפקת אנרגיות מהשמש (6 טכנולוגיות שונות), ממים (גלי ים, גאות שפל וסכרים הידראוליים), מרוח (4 טכנולוגיות שונות), מאנרגיה גרעינית, מאנרגיית ביו-מסה ואף תתנסו בתכנון חוות אנרגיה ירוקה. בנוסף, תלמדו קורס בהתייעלות אנרגטית, במהלכו תלמדו על הטפלת מים, צמצום זיהום האוויר, מיחזור ועוד,  קורס בית חכם בו תחשפו למודל "בניין מאופס אנרגיה" (המכונה ZEB- Zero energy building) ותראו כיצד מתכננים בתים חכמים ואקולוגיים שאינם דורשים משאבים ממקורות מזהמים. כמו כן, תלמדו קורס בנושא ערים חכמות, שיצייד אתכם בפתרונות יעילים לצמצום העומס התחבורתי על הכבישים, להבטחת הבטיחות האישית לתושב ולשיפור התשתיות העירוניות.

  מכיוון שחשמל נמצא בלב ליבן של כל התשתיות הטכנולוגיות, הנדסאי חשמל לוקחים חלק חשוב בתהליכי קבלת החלטות, יש להם אחריות רבה וסמכות נרחבת בתחומי התכנון, הייצור, הפיקוח, ההתקנה והתחזוקה של מערכות חשמל ביתיות, תעשייתיות ותשתיות עירוניות מבוססות חשמל (זרם חזק). דיפלומת הנדסאי חשמל מטעם המ"ט תעניק לכם זכות להירשם כחשמלאים מוסמכים כבר עם סיום הלימודים והיא תאפשר לכם להחזיק באחת מהדרגות הגבוהות ביותר בתחום החשמל. כבעלי הסכמת הנדסאי חשמל תוכלו להשתלב במגוון רחב של תחומים ותפקידים, בהתאם להעדפתכם ובחירתכם.

  המטרה שלנו ב'הנדסאים תל אביב' היא להקנות לסטודנטים ולסטודנטיות ניסיון מעשי וידע תיאורטי בתחום החשמל תוך דגש על אחריות אקולוגית ומודעות סביבתית. החיבור ההדוק שלנו לחברות טכנולוגיה ולעולם התעשייה מאפשר לבוגרי הנדסאי חשמל להשתלב בקלות בעולם העבודה עם סיום הלימודים ולמלא תפקידי מפתח בחברות טכנולוגיה עתירות ידע ובענפי התעשייה. במסגרת לימודי הנדסאי חשמל תלמדו לא רק על חשמל כי אם גם מקצועות משיקים נוספים, לרבות: תכנות מחשבים, הנדסת פרויקטים, מערכות סיפרתיות ועוד ותצאו עם ידע אקלקטי ורב-תחומי שיקנה לכם יתרון משמעותי.

  לימודי הנדסאי חשמל מתאימים לכל מי שרוצה להשפיע, לחולל שינוי ולעצב את העולם שסביבנו. מאחר שבמהלך הלימודים נלמד גם מתמטיקה, פיזיקה ומחשבים וגם  נתמודד עם מגוון אתגרים ובעיות – מסלול זה מתאים לאנשים סקרנים, אחראיים, יצירתיים, דייקנים, בעלי כושר אנליטי ואוריינטציה ריאלית.

  לבחירתכם – מסלול לימודי יום או מסלול לימודי ערב:

  • לימודי יום – במסלול זה הלימודים נפרשים על פני שנתיים, 4 ימי לימוד בשבוע, במשך 4 סמסטרים בלבד.
  • לימודי ערב לאנשים עובדים – במסלול זה הלימודים נפרשים על פני 3 שנים, 3 ימים בשבוע בשעות הערב, במשך 6 סמסטרים רגילים ועוד 2 סמסטרי קיץ.
  תוכן אקורדיון

  פרויקט הגמר במסלול הנדסאי חשמל נועד להביא לידי ביטוי את כל הידע, המיומנויות והניסיון שצברתם במהלך הלימודים. פרויקט הגמר נערך בזוגות והוא יכול לשמש כרטיס הכניסה שלכם לעולם העבודה. הפרויקט יאפשר לכם לתכנן, הלכה למעשה, אספקת חשמל למפעלים תעשייתיים, לבתי מלון, לחוות סולאריות, לאצטדיוני ספורט (כדורגל, כדורסל), לבניינים רבי קומות או למקומות אחרים, בהתאם להעדפתכם האישית.

  במהלך הפרויקט תתמודדו עם השיקולים הנלווים לתכנון מערכות בעוצמה שבין 600 אמפר ל-900 אמפר, תעסקו בחיווט, במנועים, בבקרת טמפרטורה, במיקומי שנאי, תערכו חישובים וניתוחים, תשתמשו בתוכנות מחשב מתקדמות ועוד. כל סגל המרצים המקצועי במגמת הנדסאי חשמל יעמוד לצידכם וילווה אתכם יד ביד לאורך כל הפרויקט. אנחנו כאן כדי להדריך, להנחות ולתמוך בכם כמו גם לתת לכם את כל הכלים, העזרים והידע הנדרשים להשלמת פרויקט הגמר בהצלחה והגנה עליו בפני בוחנים חיצוניים מטעם מה"ט.

  לבוגרי לימודי הנדסאי חשמל שעמדו בכל הדרישות והחובות האקדמיות, לרבות השלמת פרויקט גמר ומעבר הבחינות הפנימיות והחיצוניות מטעם מה"ט, תוענק דיפלומת הנדסאי חשמל מטעם מה"ט וכן זכות לרישום כחשמלאים מוסמכים. ההסכמה להנדסאי חשמל היא מדורגת וכרוכה ברכישת ניסיון מעשי, בהתאם לתקנות משרד הכלכלה:

  • תעודת חשמלאי מוסמך הרשאי לערוך תוכנית חשמל עד עוצמת זרם AMP 80×3 תוענק עם סיום הלימודים.
  • תעודת חשמלאי ראשי הרשאי לערוך תוכנית חשמל עד עוצמת זרם AMP 250×3 תוענק לאחר שנה ממועד סיום הלימודים.
  • תעודת הנדסאי חשמל הרשאי לערוך תוכנית חשמל עד עוצמת זרם AMP 630×3 תוענק לאחר צבירת 2 שנות ניסיון.

  הבוגרים שלנו כבר השתלבו בחברות מובילות במשק הישראלי ומובילים את המהפכה האנרגטית הירוקה, ולאחר הלימודים, גם בפניכם יפתחו מגוון אפשרויות תעסוקה. בוגרי לימודי הנדסאי חשמל הם עתירי סמכויות כך שבסיום ההסכמה תוכלו לבחור מבין מבחר גדול של נתיבי קריירה, אם כעצמאיים ואם כשכירים.

  הנדסאי חשמל משתלבים במגוון תחומים ותפקידים, ביניהם: ניהול פרויקטים בתחום החשמל, ניהול צוותים, היגוי, תכנון, תפעול ותחזוקת בתים חכמים, חוות אנרגיה ותשתיות בערים חכמות. תוכלו לעסוק באנרגיות מתחדשות, בהתייעלות אנרגטית, באגירת אנרגיה, לעבוד במשרדי תכנון ופיתוח, לתחזק מערכות חשמל מורכבות או פשוטות, לתכנן מערכות הספק, לשמש שרטטי חשמל, להתקין ולתחזק ציוד חשמלי ועוד.

  אנו ב'הנדסאים תל אביב' מלווים את הסטודנטים והסטודנטיות שלנו לא רק במהלך תקופת הלימודים כי אם גם לאחריהם. אנחנו מקיימים קשרים מתמשכים והדוקים עם מגייסים בחברות ומפעלים בכל רחבי הארץ ומסייעים לבוגרים ולבוגרות שלנו השתלב בצורה מהירה בעולם העבודה. יחידת ניהול הקריירה שלנו מציעה קורסים ייעודיים לכתיבת קורות חיים והכנה לראיונות עבודה, ולוח המשרות שלנו, המתעדכן תדיר, מציג משרות נחשקות ומתגמלות וכולל סוכן חכם, המתריע בכל פעם שיש משרות רלוונטיות עבורכם. אנחנו נמצאים בקשר רציף עם חברות מובילות במשק הישראלי המבקשות להעסיק את בוגרינו, כגון: אלביט, טבע, אינטל, התעשייה האווירית וכן חברות רבות נוספות ועושים הכול כדי לאפשר לכם נחיתה רכה וחלקה בעולם התעסוקה.

  קובי פלשקס

  ראש המגמה- מר קובי פלשקס

  בראש מגמת הנדסאי חשמל עומד קובי פלשקס, בעל תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה מטעם אוניברסיטת F.D.U   ארה"ב, בעל תואר שני בהנדסת חשמל מטעם California state university ובעל תואר שני נוסף במנהל עסקים בשילוב טכנולוגיות בניהול מטעם אוניברסיטת UCLA. בנוסף, משמש קובי פלשקס חבר בוועדת המומחים מטעם מה"ט ליישום הרפורמה של הנדסאי חשמל בישראל. כמומחה בעל מוניטין מפואר בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה, קובי פלשקס מביא עימו ידע ומומחיות נדירים, וכראש מגמת הנדסאי חשמל ב'הנדסאים תל אביב' הוא ילווה אתכם באופן אישי ויתמוך במאמצים האקדמיים שלכם.

  • מתמטיקה
  • פיזיקה טכנית
  • אנגלית
  • שרטוט תכני וסכמתי
  • תכנות מחשבים
  • תורת החשמל
  • מערכות ספרתיות
  • אלקטרוניקה תקבילית
  • אלקטרוניקה הספק ובקרה
  • מערכות הספק
  • אנרגיות מתחדשות
  • אגירת אנרגיה
  • התייעלות אנרגטית
  • ערים חכמות
  • בתים חכמים
  • מערכות הספק
  • מכונות חשמל
  • מתקני חשמל
  • הינע חשמלי
  • חשמל ומדידות
  • מערכות ספרתיות
  • אלקטרוניקה תקבילית
  • מכונות חשמל
  • בקרים בני תכנות
  • מתקני חשמל

  מגמות לימוד נוספות שתוכלו ללמוד אצלנו

  לפרטים נוספים השאירו הודעה

   התחל שיחה
   דברו איתנו :)
   היי, איך אנחנו יכולים לעזור לך?