הנדסאי מכונות

לימודי הנדסאים
מכטרוניקה בשיתוף ``אינטל`` / תכנון וייצור ממוחשב

לימודי הנדסאי מכונות ב'הנדסאים תל אביב' הם מולטי-דיציפלינריים ומשלבים בין תוכנה, אלקטרוניקה, חשמל, מכניקה, רובוטיקה, ניהול ובקרה, והם הזדמנות עבורכם להתמחות במכטרוניקה, לקחת חלק ביישום ופיתוח הטכנולוגיות המתקדמות ביותר ולהשתלב בחוד החנית בתעשייה עתירת הידע.

כיום רוב התעשיות הטכנולוגיות מבוססות על הנדסת מכונות, בדיוק מסיבה זו הביקוש לבוגרי לימודי הנדסאי מכונות נמצא במגמת עלייה. הנדסאי מכונות נמצאים בלב הממשק שבין האדם לבין המכונה, הם נדרשים לצורכי תכנון, פיתוח ותפעול מערכות מכניות מבוקרות, אוטונומיות וממוחשבות, יש להם ראייה מערכתית כוללת לצד הכרות יסודית עם כל הפרטים הקטנים, ובזכות הכלים והידע שתרכשו במסלול הנדסאי מכונות תוכלו להשתלב במגוון רחב של תפקידי מפתח בשפע של תחומי עשייה וידע.

להרשמה ולתאום פגישת ייעוץ,  מחלקת ייעוץ והרשמה –  9135 * 

אודות מגמת הלימוד

ב'הנדסאים תל אביב' תקבלו בסיס מוצק להנדסת מכונות ותתמחו במכנטרוניקה. הייחודיות בהתמחות במכטרוניקה היא שעם סיום הלימודים תוכלו לבצע אינטגרציה הן בתכנון והן בבניית מערכות מתקדמות ותוכלו לעסוק בפיתוח של מערכות חכמות. הסטודנטים והסטודנטיות במסלול הנדסאי מכונות רוכשים ידע תיאורטי לצד ניסיון מעשי במערכות הכוללות רכיבים הידראוליים, פנאומטיים, אלקטרוניים וחשמליים. הם מתנסים בתכנון בעזרת מחשב (תיב"ם), בשרטוט והדפסות 3D, מתמקצעים בתוכנות כגון: solidworks, visual studio C, Arduino ועוד, ונחשפים לנושאים מרתקים כגון: רובוטיקה ומערכות בקרת תנועה, אלקטרוניקה תעשייתית, מערכות מכטרוניות ומערכות ייצור ממוחשבות. ירון וייס, ראש מגמת הנדסת מכונות, בעל תואר ראשון בהנדסת מכונות ובעל תואר שני במנהל עסקים, וכל צוות המרצים נמצאים בקשר הדוק עם התעשיה ובונים את תוכנית הלימודים בהתאם לדרישות העכשוויות על מנת להכין אתכם באופן אופטימלי לא רק למבחנים כי אם לעולם העבודה.

תיאור מעשי על מסגרת הלימודים

במסגרת לימודי הנדסאי מכונות נלמד תחילה את יסודות הנדסת המכונות. תקבלו רקע במתמטיקה, פיזיקה, גרפיקה הנדסית, תורת החומרים, מבוא לתכנות, מבוא לחשמל, מערכות הידראוליות ופניאומטיות, חלקי מכונות ומכניקה טכנית ותלמדו גם לקרוא טקסטים מקצועיים מורכבים. לאחר מכן, נלמד את מקצועות ההתמחות, ביניהם: רובוטיקה ומערכות בקרת תנועה, מערכות ייצור ממוחשבות, הינע חשמלי, אלקטרוניקה תעשייתית, תיכנון מערכות מכטרוניות וחלקי מכונות. לקראת סוף הלימודים יש להגיש פרויקט גמר, להגן עליו בפניי בוחנים חיצוניים ולגשת לשתי בחינות גמר ממלכתיות מטעם מה"ט.

מטרת התוכנית

מטרת לימודי הנדסאי מכונות ב'הנדסאים תל אביב' היא להעניק לכם את כל הכלים, המיומנויות והידע הדרושים על מנת שתוכלו לפתח קריירה משמעותית בתחום הקרוב לליבכם ולחבר אתכם לעולם העשייה. לשם כך, כבר במהלך הלימודים תחשפו למנעד רחב של מודלים וסגנונות עבודה, תערכו ניסויים במעבדות, תתמודדו עם אתגרים הנדסיים ממשיים ותפתחו כישורים ייחודיים, כאלו שמעסיקים מחפשים.

למי התוכנית מתאימה

תוכנית לימודי הנדסאי מכונות מתאימה לאנשים סקרנים, עם גישה טכנולוגית וטכנית. מסלול לימודי הנדסאי מכונות ב'הנדסאים תל אביב' פתוח בפני אנשים שאין להם רקע קודם בתחום וכן לאנשים המעוניינים בהסבה מקצועית.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי הנדסאי בניין (הנדסה אזרחית) הם:

∙ תעודת בגרות מלאה
∙ ציון עובר במקצועות:
אנגלית 3 יחידות לימוד,
מתמטיקה 3 יחידות,
הבעה/ עברית 2 יחידות לימוד.
∙ בוגרי מכינה 30+ ממוסד מוכר
∙ בוגרי מכינות טכנולוגיות

למידע נוסף על תנאי הקבלה הקליקו: כאן

משך זמן הלימודים

לבחירתכם, מסלול לימודי בוקר או מסלול לימודי ערב לאנשים עובדים:

לימוד בוקר – במסלול זה הלימודים מתקיימים 4 ימים בשבוע, הם נפרשים על פני שנתיים אקדמיות ומרוכזים ב-4 סמסטרים בלבד.
לימודי (ערב) משולב – במסלול זה הלימודים מתקיימים 3 ימים בשבוע, הם נפרשים על פני 3 שנים אקדמיות ומרוכזים ב-8 סמסטרים.

הסמכות

לבוגרי לימודי הנדסאי מכונות אשר השלימו את כל חובותיהם הלימודיות ועברו בהצלחה את המבחנים הפנימיים והחיצוניים של מה"ט תוענק תעודת הנדסאי מכונות עם התמחות במכטרוניקה מטעם מה"ט. כאשר בוגרים מצטיינים המעוניינים בכך, יכולים להמשיך ללימודי תואר אקדמאי בתחום תוך קבלת פטורים ממספר קורסים, בכפוף לדרישות המוסד.

פרויקט גמר

לקראת סיום הלימודים תשלימו פרויקט גמר אישי, המבוסס על תחומי העניין הייחודיים שלכם ותוכלו להביא לידי ביטוי את החזון הטכנולוגי שלכם. פרויקט הגמר במגמת הנדסאי מכונות הוא ההזדמנות שלכם להציע פתרונות מעניינים, יצירתיים ושימושיים לאתגרים ממשיים בתעשייה עתירת הידע. ממש כמו בתעשייה, תערכו סקר שוק, תנסחו פתרונות אפשריים, תבחנו חלופות, תחשבו חוזק, אנרגיה, מסה, תעזרו בתוכנות מחשב מתקדמות ותבנו מודל רעיוני, תיאורטי ובר-קיימא. על מנת שתשלימו את פרויקט הגמר שלכם בהצלחה, כל המרצים והצוות המקצועי יעמדו לצידכם, ילוו ויעניקו לכם מעטפת תמיכה לאורך כל הפרויקט וגם לאחריו, כאשר תדרשו להגן על פרויקט הגמר שלכם בפני בוחנים חיצוניים.

הנדסאי מכונות
צור קשר עם יועץ לימודים
  תעסוקה לבוגרי הנדסאי מכונות

  תעודת הנדסאי מכונות פותחת דלת למגוון תפקידים בשלל תחומים, אם כעצמאיים ואם כשכירים. בוגרי לימודי הנדסאי מכונות נהנים משכר גבוה, משפע של אפשרויות קידום ורבים מבוגרינו מתברגים בתפקידים ניהוליים. מומחי מכטרוניקה משמשים בתפקידי תחזוקה, ניהול ופיתוח של מערכות מתקדמות וחכמות המשלבות מחשוב, רובוטיקה ובקרה, והם יכולים לפתח קריירה בתחום בקרת תהליכי ייצור ופיתוח כלים, אבטחת איכות, פיתוח מכונות, ניהול פרויקטים, תכן מכאני, תכנון פיקוח הייצור, הפעלה, פיתוח וייצור של ציוד חכם ועוד. בוגרי לימודי הנדסאי מכונות משתלבים בענפי ההייטק, הפרמצבטיקה, בתעשייה האזרחית והצבאית, בתחום ההוראה, בתחום התקשורת, בתעשיית המזון ועוד – הן בארץ והן בחו"ל.

  ייחודו של הנדסאים תל אביב

  ההתמחות במכטרוניקה משלבת מספר תחומים הנדסיים: מכונות,  חשמל ואלקטרוניקה, בקרה ומחשבים. הייחודיות בהתמחות זאת היא היכולת של הבוגרים לבצע אינטגרציה גם בתכנון וגם בבניית מערכות.

  הייחודיות של מגמת הנדסאי מכונות ב'הנדסאים תל אביב' באה לידי ביטוי באפשרות להתמחות במכטרוניקה תוך דגש על רכישת ידע, ניסיון וכלים בתחום הפנאומטיקה המבוקש, אשר נמצא בבסיס 85% מהתעשייה. צוות המרצים במגמת הנדסאי מכונות מגיע מעולם התעשייה והייטק והוא מגויס כולו להצלחת כל סטודנט וסטודנטית במכללה. שילוב מנצח זה בין מרצים מקצועיים שבאמת איכפת להם לבין תוכנית לימודית המותאמת לצורכי התעשייה וההייטק הוא שמיצב את המכללה במקומות הראשון עד השלישי בשנתיים האחרונות במעבר הבחינות החיצוניות, והוא זה שיעניק לכם יתרון בעולם העבודה.

  זה הזמן לעשות את הצעד הראשון בקריירה שלך! *9135

  העתיד שלך בהייטק מתחיל כאן.

  איזה מסלול מתאים לך?

  Crownמגמות