הנדסאי מכונות

לימודי הנדסאים
מכטרוניקה/ תכנון וייצור ממוחשב

מגמת לימודי הנדסת מכונות של הקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה מכשירה הנדסאי מכונות להשתלב במגוון תפקידים בתעשיית המכונות, האלקטרוניקה, המחשבים והבקרה.

בוגרי מגמת הנדסאי מכונות משתלבים בעבודות פיתוח, תכנון ותפעול מערכות בתעשיית ההייטק, ואמונים על תכנון מערכי עבודה מפורטים בהתאם להוראות התכנון של מוצרים בתעשיות המתכת, המזון, הפלסטיקה ועוד. הבוגרים שותפים פעילים בפיתוח מוצרים חדשים, מנהלים תהליכי עבודה בתפעול ותחזוקת מערכות, משתלבים בפיקוח על עבודות יצור במפעלי ייצור שונים, וכן בניהול ופיקוח בארגונים השונים.

להרשמה ולתאום פגישת ייעוץ,  מחלקת ייעוץ והרשמה – 1-800-800-505

הנדסאי מכונות
צור קשר עם יועץ לימודיםהתמחות במערכות ייצור ממוחשבות

תכנית הלימודים הייחודית במערכות ייצור ממוחשבות, פותחה בשיתוף התאחדות התעשיינים ומה”ט.

מטרתה – הכשרת הנדסאי מכונות בעלי ידע וניסיון טובים יותר בתהליכי הייצור העדכניים בתעשייה.

לצורך זה כוללת התכנית , בין השאר, השתלמות מעשית בתעשייה ושימוש בסימולטורים להמחשת תהליכי התכנון והייצור בתעשייה.

הפעלת הסימולטורים תחשוף שגיאות ותקלות במערכת הייצור ואת אופן הטיפול בהם.

התמחות במכטרוניקה

מכטרוניקה זוהי התמחות המשלבת מספר תחומים הנדסיים: מכונות,  חשמל ואלקטרוניקה, בקרה ומחשבים. הייחודיות בהתמחות זאת היא היכולת של הבוגרים לבצע אינטגרציה גם בתכנון וגם בבניית מערכות.

בוגרי ההתמחות יוכלו לעסוק בפיתוח ובתחזוקת מערכות חכמות ומתקדמות המשלבות רובוטיקה, מחשוב ובקרה.

מסלול לימודים זה הוא חלק מתוכנית “עתידאים” ובשיתוף חברת אינטל. הסטודנטים המתקבלים למסלול זה יהנו ממימון מלא בשכר הלימוד, מלגת קיום חודשית ואפשרות תעסוקה באינטל בסיום הלימודים!

הלימודים מתקיימים במסלול בוקר במשך 17 חודשי לימוד רצופים.

להגשת מועמדות לתכנית צרו קשר בטלפון 1-700-700-595

הסטודנטים במגמת הנדסת מכונות רוכשים כלים לניתוח מערכות מכאניות וידע במכונות, אלקטרוניקה, מחשבים ובקרה. בוגרי המגמה רוכשים ידע נרחב שיאפשר להם לתכנן, להפעיל ולתחזק מערכות מכאניות הכוללות רכיבים חשמליים, אלקטרוניים הידראוליים ופנאומטיים. בנוסף, הסטודנטים רוכשים ידע מקיף בנושאי שונים החל מגרפיקה הנדסית, דרך חוזק חומרים וחלקי מכונות ועד בטיחות ואיכות.

המקצועות העקריים הנלמדים במהלך לימודי הנדסת מכונות כוללים:מתימטיקה, פיסיקה, מכניקה טכנית, תורת החומרים, מערכות הידראוליות ופנאומטיות, עיבוד שבבי (CNC), גרפיקה הנדסית, רובוטיקה וCIM חוזק חומרים וחלקי מכונות.

 לרשות הסטודנטים עומדות מעבדות משוכללות לתורת החומרים וחוזק חומרים, הידראוליקה ופנאומטיקה, חשמל, רובוטיקה ו-CIM.

כדי לרכוש ניסיון מעשי מתנסים הסטודנטים, בסיום לימודיהם, בהכנתו של פרויקט גמר, שבו הם מציגים ידע, מיומנות ויכולת, הנדרשים מבעל תואר הנדסאי מכונות בתעשייה. בפרויקט מביאים הסטודנטים לידי ביטוי מעשי את הנושאים שנלמדו במהלך המסלול, בלימוד עצמי ובמימוש רעיונות והרגלי עבודה על פי הסטנדרטים של התעשייה ושל האקדמיה. פרויקט זה יכול גם לשמש ככרטיס כניסה לשוק העבודה ואף להוות בסיס ליזמות עסקית.

העתיד שלך בהייטק מתחיל כאן.

איזה מסלול מתאים לך?

מגמות