הנדסאי מכשור רפואי

לימודי הנדסאים
לימודי מכשור רפואי

הטכנולוגיה הפכה לחלק בלתי נפרד מעולם הבריאות, ומכשור רפואי מתוחכם נמצא בלב ליבה של הרפואה המודרנית, ומקדם אותה. לימודי הנדסאי הנדסה רפואית במכללת 'הנדסאים תל אביב' מכשירים את הסטודנטים והסטודנטיות לעבוד כטכנולוגיים רפואיים בבתי חולים ובמכונים רפואיים, לתפעל מכשור רפואי בלתי פולשני ולערוך בדיקות. עולם ההנדסה הרפואית מאופיין בחדשנות אך בד בבד הוא כרוך במפגש מתמיד עם אנשים ועם חולים בצמתים קשים בחיים, לכן לצד רכישת ידע וניסיון מעשי במכשור רפואי, נדרשת גישה אישית ומעל הכול -אנושית. לימודי הנדסה רפואית מתפרשים על פני שנתיים וחצי בלבד ובמהלכם רוכשים הסטודנטים הבנה מקיפה במדעי החיים, באנטומיה, בטכנולוגיות מתקדמות ועבודה בסביבה קלינית. למעלה מ-95% מבוגרינו כבר השתלבו במרכזים רפואיים בכל רחבי הארץ, ואנחנו ממשיכים למנף את הקשרים הענפים שבנינו במהלך השנים בתחום ההנדסה הרפואית לטובת כל אחד ואחת מהסטודנטים. שלנו.

אודות מגמת הלימוד

מגמת הנדסה רפואית ב'הנדסאים תל אביב' היא מהמגמות הוותיקות והמנוסות בארץ להכשרת הנדסאים רפואיים, היא נמצאת בחוד החנית ומובילה את התחום. מאחר שהמכשור הרפואי הן בארץ והן בעולם מתפתח בקצב מואץ, תוכנית הלימודים במגמה מתעדכנת ומתאימה את עצמה לכל ההתפתחויות החדשות. כבר במהלך הלימודים הסטודנטים והסטודנטיות עוברים התמחות ומתנסים בתפעול מכשור רפואי חדשני ומשוכלל בבתי חולים, במכונים ובמרכזים רפואיים.

בראש מגמת הנדסה רפואית עומדת גב' שרה שלזינגר, מביאה עימה ניסיון של למעלה מ-25 שנים בתחום שלזינגר היא מחלוצי התחום בארץ, היא רואה בתחום ההנדסה הרפואית שליחות והמטרה שלה היא להעניק לסטודנטים ולסטודנטיות את כל הכלים, התמיכה והידע על מנת לפתח קריירה משמעותית, מספקת וחיונית.

תיאור מעשי על מסגרת הלימודים

הלימודים במגמת הנדסה רפואית ב'הנדסאים תל אביב' משלבים בין תיאוריה לפרקטיקה. תוכנית הלימוד עשירה, מרתקת ומגוונת והיא כוללת: מבואות לאנטומיה, לנוירולוגיה, לקרדיולוגיה, לפיזיולוגיה ולאפידמיולוגיה, זיהומים, תחזוקת ציוד, בקרה ובטיחות, אתיקה, ציוד תומך חיים, עבודה בחדרי ניתוח, קרינה, לייזר הדמיה, חשמל, אלקטרוניקה, פיזיקה ועוד. הסטודנטיות והסטודנטים יכולים לבחור האם להתמחות במכשיר רפואי אחד, במסלול התמחות בן 5 חודשים או ב-2 מכשירים, במסלול התמחות בן 10 חודשים, הם מתמקצעים בהם ועל בסיס התמחותם מגישים את הפרויקט הגמר.

במהלך לימודי הנדסה רפואית נערכים סיורים בבתי חולים ובמכונים רפואיים והסטודנטים נהנים מיחס אישי וליווי מקצועי לאורך כל מסלול הלימודים, וגם לאחריו.

תיאור קצר על המקצוע

הנדסאי מכשור רפואי הם חלק בלתי נפרד מהשדרה המקצועית בבתי חולים ובמכונים רפואיים. הם עורכים בדיקות אבחון באמצעות מכשור טכנולוגי רפואי בהתאם להנחיות הרופאים ולא פעם הם גם מצילים חיים.

האחריות המוטלת על הנדסאים רפואים היא גדולה. הם מסייעים להבנת תמונת המצב הרפואית המלאה של מטופלים והבדיקות שהם עורכים מהווים נדבך אינטגרלי חיוני עבור רופאים ומנתחים. הנדסאים רפואיים מתפעלים ציוד רפואי מכאני או אלקטרוני מתקדם, יקר ומורכב. הם מכינים את המכשור לשימוש, עורכים את הבדיקה, שולחים את המידע הרפואי המתקבל והם מביאים עימם מומחיות ייחודית. הנדסאים רפואיים מבוקשים מאוד הן במערכת הבריאות הציבורית והן במגזר הפרטי והם עובדים "כתף מול כתף" עם צוותים רפואיים מקצועיים.

מטרת תוכנית הלימודים

מטרת תוכנית הנדסאי מכשור רפואי ב'הנדסאים תל אביב' היא להקנות ידע וניסיון בהפעלת מכשור רפואי כמו גם להקנות מיומנות בביצוע בדיקות. אנחנו מעניקים לסטודנטים את כל התמיכה והכלים על מנת לעמוד בבחינות הפנימיות והבחינות החיצוניות של מה"ט, ומלווים אותם בתהליך פרויקט הגמר. אנו גאים להכשיר הנדסאים רפואיים מקצועיים בעלי מומחיות ייחודית, המודעים לכובד אחריותם, ומסייעים לכל אחת ואחד מהסטודנטים שלנו להשתלב בצורה חלקה ומהירה בעולם התעסוקה.

למי מתאימה תוכנית הלימודים

לימודי מכשור רפואי מתאימים לכל מי ששואף לפתח קריירה בעולם הבריאות, לעבוד עם אנשים ולהשפיע. התוכנית משלבת בין נושאי לימוד טכניים, מחקריים וטכנולוגיים לבין עקרונות במדעי החיים וברפואה, והיא מעניקה הזדמנות להיות חלק חשוב בתהליכי אבחון פתולוגיות ומגוון מצבים רפואיים מורכבים.

תנאי קבלה להנדסאי מכשור רפואי

 •  תעודת בגרות מלאה
  ציון עובר במקצועות:
  אנגלית 3 יחידות לימוד
  מתמטיקה 3 יחידות
  הבעה/ עברית 2 יחידות לימוד
 • בוגרי מכינה 30+ ממוסד מוכר
  בוגרי מכינות טכנולוגיות
 • מבחן ממיין
 • ראיון עם ראש המגמה

משך זמן הלימודים

לימודי הנדסאי מכשור רפואי נפרשים על פני שנתיים וחצי, 4 ימים בשבוע,
בנוסף, נדרשים הסטודנטים והסטודנטיות להשלים התמחות – במהלך חצי השנה האחרונה של לימודי הנדסה רפואית יש התנסות מעשית בת 5 חודשים בבית חולים.

הסמכות לבוגר הנדסאי מכשור רפואי

לבוגרי הנדסאי מכשור רפואי אשר השלימו בהצלחה את כל החובות הלימודיים, לרבות: עמידה במבחנים החיצונים של מה"ט ופנימיים, התנסות מעשית בבית חולים והגנה על פרויקט הגמר תוענק דיפלומת הנדסאי – הנדסה רפואית בהתמחות מכשור רפואי.

פרויקט גמר

פרויקט הגמר במגמת הנדסאי רפואי נערך על המכשור הרפואי בו בחרו להתמחות כל סטודנט וסטודנטית. את הפרויקט מלווים מנחה אישי בכיר מטעם 'הנדסאים תל אביב' וכן מנחה רפואי מטעם בית החולים שבו מתקיימת ההתנסות המעשית, כאשר על פרויקט הגמר יש להגן בפני מהנדס מכשור רפואי ובפני רופא.

הצוות המקצועי מעניק תמיכה וליווי לכלל הסטודנטים במגמת הנדסה רפואית ומספק את כל העזרים, הכלים והידע הדרושים כדי להשלים את פרויקט הגמר ולהגן עליו – בהצלחה. אנחנו מקפידים להגיע לבית החולים שבו נערכת ההתנסות של כל סטודנט וסטודנטית, דואגים לצרכיהם ולרווחתם, עוקבים אחר תהליך הלמידה ומוודאים כי הסטודנטים מסוגלים לערוך בדיקות עצמאיות ומקצועיות עד לתום תקופת ההתנסות.

תעסוקה

למעלה מ-95% מבוגרי מגמת הנדסאי מכשור רפואי ב'הנדסאים תל אביב' כבר השתלבו בעולם התעסוקה ומובילים את תחום הטכנולוגיה הרפואית במרכזים רפואיים בכל רחבי הארץ. בפני בוגרי לימודי הנדסאי מכשור רפואי עומדות מגוון אפשרויות תעסוקה, החל מעבודה על מכשור רפואי במרכזים רפואיים דרך מדיקל-סטנרים ועד לתפעול מכשור רפואי מתקדם בבתי חולים. כמו כן, יכולים הבוגרים להשתלב בתפקידי מפתח בתחום השיווק והמכירות של מכשור רפואי.

הכוון תעסוקתי

יחידת ניהול קריירה ב'הנדסאים תל אביב' כאן עבורכם. אנחנו עושים הכול על מנת לסייע לסטודנטים ולסטודנטיות למצוא מקום מתאים לתקופת ההתנסות המעשית ומסייעים לבוגרינו להשתלב בעולם העבודה בהצלחה. לשם כך, אנו מקיימים שיתופי פעולה פוריים עם מכונים רפואיים ובתי חולים – מצפון הארץ ועד לדרומה. בנוסף, היחידה לניהול קריירה מספקת מכלול שירותי הכוונה וייעוץ, לרבות: הדרכות בכתיבת קורות חיים, הכנה לראיונות עבודה, סיוע באיתור משרות, לוח משרות המתעדכן תדיר ועוד.

ייחודו של הנדסאים תל אביב

הנדסאים תל אביב' היא המכללה הוותיקה והמנוסה ביותר בישראל להכשרת הנדסאים רפואיים, ואנו גם מציעים לסטודנטים את האפשרות להתמחות ב-2 מכשירים רפואיים, ולא רק באחד. כבר היום הבוגרים שלנו משמשים הנדסאים/ טכנולוגים רפואיים ומאיישים הרבה מתפקידי הטכנולוגיה הרפואית בבתי החולים בארץ.

תוכנית הלימוד עדכנית ועל הסגל המקצועי המובחר שלנו נמנים מרצים שתוו קשרים הדוקים בבתי חולים ובמערכת הבריאות, כולם רתומים להצלחת הסטודנטים. שילוב זה הוא ייחודי, הוא תורם באופן משמעותי למיומנות ולמקצועיות של כל סטודנט וסטודנטית ובזכותו למגמת הנדסה רפואית אחוזי הצלחה גבוהים מאוד במבחני מה"ט ובזכאות לתעודה.

להרשמה ולתאום פגישת ייעוץ,  מחלקת ייעוץ והרשמה –  9135 * 

תוכנית הלימודים

מקצועות בסיס

– מתמטיקה
– פיזיקה
– יישומי מחשב
– אנגלית עיונית
– אנגלית טכנית

מקצועות יסוד

– תורת החשמל והאלקטרוניקה
– כימיה
– ביוכימיה
– פרמקולוגיה
– ביולוגיה של התא
– פיזיולוגיה
– אנטומיה

מקצועות התמחות

– נוירולוגיה, כלי דם, פנימיות, גניקולוגיה
– טיפול נמרץ ורפואת ריאות
– רפואת עיניים ורפואה גרעינית
– קרדיולוגיה ואלקטרופיזיולוגיה
– החייאה ומצבים דחופים
– ניתוחי לב, צנתורים
– מכשור רפואי ולייזר
– שיווק רפואי
– חקיקה ואתיקה רפואית

מעבדות

– מכשור רפואי
– חשמל ואלקטרוניקה

לימודי מכשור רפואי
צור קשר עם יועץ לימודים
  צוות ההוראה במגמת הנדסה רפואית כולל רופאים בכירים מבתי חולים, מרצים מבי"ס לרפואה באוניברסיטת תל אביב, מהנדסי אלקטרוניקה, מרצים מתחום המדעים המדויקים וכיוצ"ב. מנהל אקדמי ד"ר פומרנץ מאיר.

  על סגל המרצים נמנים: פרופ' רחל לוברט, ד"ר אלה היימן, ד"ר גבי שביט, ד"ר מאיר פומרנץ , ד"ר זאב זינרייך, ד"ר יוסי מילבאום, אינג' צפריר בן יהודה, עו"ד עדינה זייטמן.

  העתיד שלך בהייטק מתחיל כאן.

  איזה מסלול מתאים לך?

  Crownמגמות