הנדסאי תוכנה

לימודי הנדסאים
לימודי הנדסאי תוכנה

הנדסאי תוכנה נמצאים בלב ליבו של עולם ההיי-טק, מעצבים ומובילים אותו. תעשיית ההיי-טק הישראלית חווה פריחה, היא בתנופה מואצת וכבר קנתה לעצמה שם עולמי בזכות פיתוח מוצרי תוכנה פורצי דרך. היקפי האקזיטים וגיוסי ההון של סטארטאפים ישראלים שוברים שיאים חדשים מדי שנה וחברות טכנולוגיה מקומיות מגיעות להישגים משמעותיים בקנה מידה בינלאומי. בישראל לבדה פועלות אלפי חברות היי-טק, דבר היוצר ביקוש רב להנדסאי תוכנה מיומנים ומוכשרים ומבטיח שפע של אפשרויות תעסוקה לבוגרים.

 

לימודי הנדסאי תוכנה יאפשרו לכם להיות שותפים להישגים הישראליים יוצאי הדופן בתעשייה עתירת הידע ויקנו לכם מקצוע יוקרתי שיציב אתכם בחזית החדשנות הטכנולוגית הכלל-עולמית. הידע והכלים שתרכשו במהלך הלימודים יאפשרו לכם להשתלב בשלל תפקידי מפתח בעולם ההיי-טק, כאשר כהנדסאי תוכנה תהנו מקריירה גמישה, מהכנסה הנחשבת לאחת מהגבוהות במשק ומאפשרות להשתלב בתעשיית ההיי-טק הישראלית או זו העולמית.

אודות מגמת הלימוד

כסטודנטים במגמת הנדסאי תוכנה ב'הנדסאים תל אביב' תיקחו חלק בשיתוף פעולה המעניק הזדמנות להשמה בהיי-טק כבר בתקופת הלימודים. תוכנית הלימוד במגמת הנדסאי תוכנה היא עשירה והיא תפגיש אתכם עם מגוון תחומים מרתקים, ביניהם: כתיבת מערכות תוכנה בשפות שונות, פיתוח אפליקציות, טכנולוגיות אינטרנט, אלגוריתמיקה, ניתוח מערכות וחוויית משתמש – UX/UI , פיתוח מערכות, ניהול רשתות תקשורת, קליטת מערכות תוכנה והפעלתן, קביעת הליכי עבודה ונהליה, התאמת תוכניות לצרכי המשתמשים, הדרכת משתמשים ועוד. תוכנית הלימוד מקיפה, ולצד קורסי מבוא כמו מתמטיקה, אנגלית וסטטיסטיקה תלמדו קורסי התמחות כגון: React, תכנות תשתית רשת ומבוא לשפת התכנות פייתון, כאשר 'הנדסאים תל אביב' היא מבין המכללות היחידות בארץ בה הסטודנטים לומדים פיתוח קוד במסגרת לימודי הנדסאי תוכנה!. בראש המגמה עומד דריו בוג'יו, מומחה פיתוח תוכנה, שמאחוריו ניסיון של למעלה מ-15 שנים בתחום. בין התפקידים שמילא ניתן לציין מפתח תוכנה בחברות עתירות ידע כגון: מוטורולה, NSN ו-Cyber-Seal. כיום, לצד תפקידו כמנהל מגמת הנדסאי תוכנה ב'הנדסאים תל אביב' משמש דריו דירקטור בחברת Op-Equity ואף מוביל פרויקטים לפיתוח אסטרטגיות ורובוטים למסחר בשוק ההון.

 תכנית הלימודים להנדסאי תוכנה

אנו מכשירים הנדסאי תוכנה המתמחים ב-Full Stack Developer, הבקיאים במספר רב של שפות תכנות וטכנולוגיות ומכירים היטב הן את צד הקליינט והן את צד השרת. תוכנית הלימודים מתמקדת בטכנולוגיות Web, בפיתוח אפליקציות למובייל ובניהול מסדי נתונים (Data Base), וקורסי הדגל במגמה יאפשרו לכם לרכוש ידע ומיומנות בשפות כגון: PHP, C, #C, JAVA ו- Python בפיתוח מובייל ואפליקציות Android, בבניית אתרים ופיתוח טכנולוגיות כגון: Full Stack server/client, Angular, JS, CSS3, WEB HTML5, רשתות תקשורת, מערכות הפעלה, תכנות בסביבת LINUX כמו גם בניתוח ועיצוב מונחה עצמים, ניהול פרויקטים ו-UML. תוכנית הלימודים היא עדכנית והיא גובשה תוך שיתוף פעולה עם חברות היי-טק מובילות במשק הישראלי ובשיתוף מה"ט – כל זאת, במטרה להתאים את התוכנית לצרכי המעסיקים ולעולם העבודה.

תיאור קצר על המקצוע

לימודי הנדסאי תוכנה יאפשרו לכם להשתלב בחוד החנית של התעשייה עתירת הידע ולהיות אחראיים על פיתוח "המוצר הטכנולוגי החם הבא". תוכנית הלימוד מניחה את התשתית למגוון תפקידים ומשרות, כך שבוגרי 'הנדסאים תל אביב' יכולים לבחור מבין מבחר גדול של תפקידים בשלל מגזרים ולהיות שותפים למנעד רחב של פרויקטים. הנדסאי תוכנה אמונים על פיתוח תוכנות ותכנון מערכות, הם מפתחים אפליקציות, אתרי Web ופלטפורמות, מנהלים רשתות תקשורת, עוסקים באבטחת מערכות מידע, בודקי תוכנה ועובדים עם מערכות הפעלה ובסיסי נתונים. הידע האינטגרטיבי שתרכשו במהלך לימודי הנדסאי תוכנה יאפשר לכם להשתלב בצוותי תוכנה ופיתוח בסטרטאפים, בחברות היי-טק וביחידות המחשוב והפיתוח של חברות שונות או להזניק קריירה יזמית עצמאית.

מטרת התוכנית

היעד המרכזי של מגמת הנדסאי תוכנה ב'הנדסאים תל אביב' הוא הקניית מיומנויות, ידע וכלים שיאפשרו לכם להשתלב במגוון תחומים בעולם התוכנה – בחברות היי טק ובתעשייה. כמכללה מובילה, שמנו לנו למטרה להכשיר הנדסאי תוכנה מיומנים שיודעים להתמודד בהצלחה עם אתגרי חומרה ותוכנה כאחד, בעלי כושר אנליטי וראייה מערכתית כוללת. לצד הכנה יסודית ומקיפה למבחנים הפנימיים והחיצוניים והכנת פרויקט גמר, אנו שמים דגש מיוחד על פיתוח חשיבה יזמית ושכלול היצירתיות, וצוות המרצים במגמה עושה הכול על מנת לפתוח עבורכם דלת לקריירה מבטיחה ומצליחה.

למי התוכנית מתאימה

מסלול לימודי הנדסאי תוכנה הוא מהמסלולים המבוקשים ביותר במכללה, ונראה כי התנאים הטובים, המעמד הבכיר, אפשרויות הקידום הרבות והשכר הגבוה תורמים לכך. עם זאת, לימודי הנדסאי תוכנה אינם מתאימים לכל אחד ואחת. כהנדסי תוכנה Full Stack Developer ייתכן ותדרשו לעבוד שעות רבות מול המחשב ולהתמודד עם מגוון רחב של אתגרים. בדיוק משום כך, תוכנית לימודי הנדסת תוכנה-התמחות Full Stack Developer מתאימה לאנשים ריאליים, בעלי גישה טכנולוגית, חובבי מחשבים שניחנו במשמעת עצמית גבוהה וביכולת לעבוד גם תחת לחץ.

תנאי קבלה להנדסאי תוכנה

 •  תעודת בגרות מלאה
  ציון עובר במקצועות:
  אנגלית 3 יחידות לימוד
  מתמטיקה 3 יחידות
  הבעה/ עברית 2 יחידות לימוד
 • בוגרי מכינה 30+ ממוסד מוכר
  בוגרי מכינות טכנולוגיות
 • מבחן ממיין
 • ראיון עם ראש המגמה

משך זמן הלימודים

לבחירתכם, 2 מסלולי לימוד במגמת הנדסאי תוכנה: מסלול לימודי בוקר או מסלול לימודי ערב, המתאים לאנשים עובדים.
• מסלול לימודי בוקר: במסלול זה הלימודים נפרשים על פני שנתיים, לאורך 4 סמסטרים, והם מתקיימים 4 ימים בשבוע.
• מסלול לימודי ערב: במסלול זה הלימודים נפרשים על פני 3 שנים, לאורך 9 סמסטרים (כולל 3 סמסטרי קיץ), והם מתקיימים 3 ימי לימוד בשבוע בשעות הערב כולל יום שישי.

הסמכות

לבוגרי מגמת הנדסאי תוכנה ב'הנדסאים תל אביב' אשר השלימו את כל החובות הלימודיות, עברו את הבחינות הפנימיות והחיצוניות והגנו בהצלחה על פרויקט הגמר, תוענק דיפלומת הנדסאי תוכנה מטעם מה"ט בהתמחות Full Stack Developer. בנוסף, במהלך הלימודים גם נכין אתכם באופן מלא ל-2 הסמכות הבינלאומיות היוקרתיות ב-CCNA של חברת Cisco ול-PCAP של Python Institute.

פרויקט גמר ופרקטיקום

במגמת הנדסאי תוכנה ב'הנדסאים תל אביב' שני מסלולי פרויקט גמר. מסלול ראשון כולל פרקטיקום הנערך בחברות טכנולוגיה בהיקף של 150 שעות וכולל התמחות מעשית בתחום הקשור לתוכנית הלימודים. במסלול השני, פרויקט הגמר נערך במקום עבודה, הוא מתבצע בהתאם לצרכים הייחודיים של החברה והוא מתאים לסטודנטים שעובדים במקביל ללימודים במכללה.

צוות המרצים רתום להצלחת הסטודנטים, מנחה בכיר מטעם המכללה מלווה כל סטודנט וסטודנטית לאורך כל הפרויקט באופן אישי ודואג לחבר בין הידע התיאורטי לבין הידע ההנדסי על מנת לסייע ליישם את החומר הנלמד בפרויקט הגמר. בין הנושאים בהם ניתן להשלים את פרויקט הגמר ניתן למנות: ניהול סביבות, פיתוח, בדיקות תוכנה DevOps, שרות, תמיכה ועוד. פרויקט הגמר במסלול זה יכול לשמש כרטיס כניסה לעולם התעסוקה והוא מעניק הזדמנות להביא לידי ביטוי את כל הידע והכלים שרכשתם במהלך הלימודים.

אפשרויות תעסוקה

השמיים הם הגבול עבור בוגרי מגמת הנדסאי תוכנה. בוגרי המסלול ב'הנדסאים תל אביב' כבר השתלבו בשוק העבודה, הם מובילים בחדשנות ולוקחים חלק בפיתוח מוצרים המביאים לידי ביטוי את חזית הטכנולוגיה. כבוגרי הנדסאי תוכנה תוכלו להשתלב במגוון תפקידים, אם כעצמאיים ואם כשכירים, ולשמש מפתחי אפליקציות מובייל, מפתחי web, מנהלי רשתות תקשורת CCNA, בודקי תוכנה, מפתחי מערכות שרת, מתכנתי רשתות, מפתחי מערכות, מאבטחי מערכות מידע או לשמש מדריכים ומורים בתחום המחשוב, התוכנה, הטכנולוגיה ועוד.

להרשמה ולתאום פגישת ייעוץ,  מחלקת ייעוץ והרשמה – 9135 *

נושאי לימוד

מקצועות בסיס

• מתמטיקה
• אלגוריתמיקה ותכנות
• מבוא למחשבים
• Full Stack-client
• אנגלית

מקצועות יסוד

• בסיסי נתונים SQL
• תכנות מונה עצמים
• תקשורת ואבטחת מידע
• Full Stack-server
• תכנות C בסביבת ארדואינו
• Nand2Tetris
• מערכות הפעלה ולינוקס
• מבנה נתונים
• ניתוח מערכות א'

מקצועות התמחות

• תכנות מתקדם בשפת C
• מבוא לפייתון וקריפטוגרפיה
• Mongo DB
• ניתוח מערכות (מתקדם)
• בקרת איכות ובדיקות תוכנה
• Full Stack-UI

מעבדות

• אנדרואיד ומעבדה
• מעבדה במיקרופרוססורים

הנדסאי תוכנה
צור קשר עם יועץ לימודים
  הכוון תעסוקתי

  יחידת ניהול הקריירה שלנו ב'הנדסאים תל אביב' נמצאת בקשר ישיר עם חברות טכנולוגיה והיי-טק המובילות את הכלכלה הישראלית, והמגייסים בחברות אלו – מחפשים להעסיק את בוגרינו. כבר במהלך הלימודים קיימת אפשרות להתנסות בעבודה מעשית בתעשייה עתירת הידע, במהלכה תוכלו ליצור קשרים וחיבורים, כאשר צוות ההשמה שלנו יסייע לכם להשתלב בצורה מהירה וחלקה בעולם העבודה גם לאחר סיום הלימודים.

  כמו כן, המכללה מפעילה לוח משרות ייעודי לבוגרים, המתעדכן על בסיס יומי ובו ממתינות לכם שפע של משרות מתגמלות ונחשקות בתחום התוכנה.

  ייחודו של הנדסאים תל אביב

  הייחודיות שלנו ב'הנדסאים תל אביב' הוא החיבור ההדוק לתעשייה עתירת הידע ולחברות הטכנולוגיה המובילות בישראל. המרצים במסלול הנדסאי תוכנה מגיעים מחברות היי-טק, הם חיים ונושמים חדשנות והם מעודכנים בכל ההתפתחויות החדשות האחרונות. הלימודים נערכים במעבדות מחשבים מתקדמות המצוידות במיטב התוכנות ומערכות המחשוב, ותוכנית הלימודים פותחה מתוך הכרות קרובה עם הצרכים הנוכחיים והדרישות המשתנות בתחום.

  העתיד שלך בהייטק מתחיל כאן.

  איזה מסלול מתאים לך?

  Crownמגמות