הנדסאים תא

הסבה מקצועית לתוכנה

ישראל ידועה כמעצמת הייטק מובילה בכל העולם, ועובדי ההייטק נהנים מתנאים טובים שרבים אחרים יכולים רק לחלום עליהם. לכן, רבים מעוניינים לעבור הסבה מקצועית לתחום התוכנה, ביניהם אקדמאים שסיימו תואר ראשון ואפילו שני בתחומים אחרים, וכמובן צעירים וחיילים משוחררים המעוניינים להשתלב בתעשייה המתקדמת וליהנות מעבודה טובה עם שכר גבוה והטבות נוספות.

בשנים אחרונות הבינו רבים שכדאי להם לעבור הסבה מקצועית כדי ליהנות מקריירה טובה ומשכר גבוה יותר. השינויים בשוק העבודה מכתיבים לא פעם את הביקוש לתחומי הלימוד השונים, ומאחר ובישראל ההייטק הפך למנוע הצמיחה של המשק המקומי, כולם רוצים לעבוד בחברות הייטק. יחד עם זאת, למרות התנאים המפתים בהייטק חשוב לזכור כי משרות בתחום התכנות והפיתוח אינן מתאימות לכולם, לכן זהו שיקול משמעותי שיש להתייחס אליו בהתאם וכדאי לבדוק מראש האם מסוגלים לעבוד שעות ממושכות במשרד סגור מול מסך המחשב.

למי מתאים לעבור הסבה למקצוע התכנות?

באופן כללי, הסבה מקצועית לתכנות מתאימה לגברים ולנשים בכל הגילים. בין הסטודנטים הנרשמים להסבה מקצועית לתוכנה ניתן למצוא גם מועמדים לאחר גיל 40, ביניהם אקדמאים בעלי תואר ראשון ושני. חברות רבות בתעשייה מגייסות מועמדים שסיימו בהצלחה את ההסבה המקצועית למגוון תפקידים בהייטק, ויש שפע אפשרויות תעסוקה, לכן רבים מעוניינים לעבור הסבה לתכנות.

כדי להצליח בתחום התוכנה נדרשות יכולות חשיבה מתמטיות, ובעיקר חשיבה כמותית. מי שמתקשה במתמטיקה, בחשיבה טכנית ולוגית ובעבודה בסביבה ממוחשבת – צפוי להתקשות גם בלימודים, לכן כדאי במקרה זה לבחור קורס בתחום התכנות כדי להתנסות ולבדוק האם מתאימים לתחום הפיתוח והתוכנה, וחשוב לזכור כי בהייטק יש עוד מגוון תפקידים אחרים שאינם דורשים ידע בשפות תכנות.

מסלול הלימודים – קורס שיבטיח לכם הסבה להייטק

במסגרת הלימודים להכשרת הנדסאי תוכנה המתקיימים במסלול בוקר או ערב, הסטודנטים רוכשים ידע מעמיק ומקיף בפיתוח תוכנה בשפות תכנות פופולריות ומבוקשות. במהלך הלימודים הסטודנטים לומדים מקצועות בסיס ונושאי לימוד ייעודיים, והקורסים העיקריים הם פיתוח בשפות כמו PHP, C, #C, Phyton, JAVA, 3CSS, HTML ועוד. כמו כן, לומדים נושאים כמו Full Stack ופיתוח בצד לקוח או שרת, פיתוח אפליקציות, רשתות תקשורת, פיתוח ובניית אתרים, תכנות בסביבת לינוקס וחלונות, ניהול פרויקטים ועוד.

כדאי לדעת כי לימודי הנדסאי תוכנה נמשכים שנתיים (4 סמסטרים) במסגרת לימודי יום, ובמסלול ערב הלימודים אורכים כשלוש שנים.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי הסבה מקצועית לתכנות

בוגרי מסלול הלימודים נהנים משפע אפשרויות תעסוקה בתעשיית ההייטק, ויש דרישה לבוגרים למגוון תפקידים במגזר הפרטי והציבורי. אפשרות התעסוקה העיקריות לבוגרי ההסבה המקצועית שהשלימו את כל הדרישות ועמדו בהצלחה בבחינות הן:

פיתוח אפליקציות למחשב ולמובייל.
פיתוח ובניית אתרים Front End Developers.
אנשי ומומחי אבטחה וסייבר.
פיתוח טכנולוגיית שרת Back End.
אנשי בדיקת תוכנה (QA).
ניהול מערכות מידע ובסיסי נתונים.
שילוב מערכות והטמעת תוכנות.
מנהלי תמיכה בחברות הייטק.
מנהל מערך הדרכות.

בחירה נכונה של מוסד מוכר ומקצועי להכשרת הנדסאים

כדי להצליח בלימודים ולאחר מכן להשתלב בקלות ובמהירות בתעשיית ההייטק – חשוב לבחור היטב את מוסד הלימודים. יש להתייחס לגורמים שונים כמו סגל המרצים, נושאי לימוד, התנסות מעשית בזמן הלימודים, מעבדות מחקר ותרגול, ציוד מתקדם, דרישות מהסטודנטים, תנאי קבלה ועוד. חשוב להדגיש כי בוגרי ההסבה לתכנות מקבלים דיפלומה מוערכת, הם רוכשים ידע מקיף ומדובר בלימודים משמעותיים ולא בקורס מקוצר.

אמנם תעשיית ההייטק משוועת לעובדים חדשים ומיומנים, אך יש לוודא כי תוכנית הלימודים עדכנית וכוללת שפות פיתוח וקורסים רלוונטיים המותאמים לדרישות המעסיקים. לכן, אין להקל ראש בבחירת מוסד הלימודים, כדאי לקרוא חוות דעת על בית הספר להנדסאים, וכדאי לבדוק מראש כיצד הדיפלומה יכולה לסייע במציאת עבודה בחברות ההייטק המובילות.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

התחל שיחה
דברו איתנו :)
היי, איך אנחנו יכולים לעזור לך?