הסבת מקצוע האם זה נכון

לרוב הישראלים יש מסלול חיים יחסית דומה משלב הלימודים בתיכון ועד הלימודים לתואר או לתעודה מקצועית, ובמסגרת מסלול החיים אנו מסיימים את הלימודים בתיכון עם תעודת בגרות, משרתים בצבא, יוצאים לטיול ארוך לאחר השחרור מהשירות הצבאי ורק אז אנחנו מתחילים ללמוד פסיכומטרי ובוחרים מה ללמוד והיכן.

לאחר סיום הלימודים עלינו למצוא עבודה בתחום אותו למדנו, אך לא מעט מהישראלים מגלים לאחר תקופה קצרה יחסית כי המקצוע אינו מתאים להם, משעמם אותם או אינו מאפשר להם להתקדם ולממש את הכישורים והיכולות. לכן, כדאי לשקול הסבה מקצועית כדי ללמוד מקצוע חדש ומעניין וליהנות מאפשרויות תעסוקה רבות ומתפקיד מאתגר בחברה מובילה המציעה שכר הולם ותנאים טובים.

מהן הסיבות העיקריות לעשות הסבה מקצועית

שוק העבודה עבר שינויים רבים בעשור האחרון וכיום רוב העובדים אינם מחפשים אחר קביעות בעבודה. עובדים רבים מחליפים מקומות עבודה אחת לכמה שנים כדי לשפר תנאי שכר, להתקדם מקצועית, לממש את היכולות והפוטנציאל האישי ולפתח קריירה מעניינת ומאתגרת יותר.
לעיתים נרצה לעשות הסבה מקצועית בגלל הצורך למצוא כיוון תעסוקתי חדש ומתאים יותר ליכולות ולתחומי העניין שלנו, יש מצבים בהם מקצועות נעלמים בגלל הטכנולוגיה או כתוצאה משינויים בכלכלה ובעסקים. הסיבות העיקריות לעשות הסבה מקצועית הן רבות.

לימודי הנדסאי כאפשרות אטרקטיבית להסבה מקצועית

אפשר לעשות הסבה מקצועית בכל גיל, גם אחרי גיל 30, 40 או 50. בין האפשרויות הקיימות ניתן למצוא קורסים קצרים וממוקדים להסבה מקצועית להייטק, קורסים מקצועיים בתחומים כמו הנהלת חשבונות, עיצוב גרפי וכו', ויש גם אפשרות טובה יותר כמו לימודי הנדסאים.
הסבה מקצועית להנדסאי בניין, חשמל, תוכנה, מכשור רפואי או הנדסאי בתחום אחר, מאפשרת לנו ללמוד במשך שנתיים בלבד ולרכוש מקצוע מבוקש ומעניין לחיים. במקום להשקיע 4 שנים או יותר באקדמיה כדי לרכוש תואר ראשון עדיף ללמוד במסלול ללימודי הנדסאים, אפשר ללמוד גם במסלול ערב ובמקביל לעבודה, ולאחר כשנתיים יוצאים עם דיפלומה יוקרתית של הנדסאי ואפשר למצוא עבודה בקלות.

מסלולי הלימוד להסבה מקצועית בתחום ההנדסה הם:

  • לימודי הנדסאי חשמל – מסלול לימודים המקנה ידע וכלים רבים בתחום החשמל והאנרגיה, הבוגרים מקבלים דיפלומה יוקרתית מטעם מה"ט של הנדסאי חשמל ויכולים להירשם כחשמלאי מוסמך, ולאחר שנת ניסיון אחת זוכים לעדכון אוטומטי לדרגה של חשמלאי ראשי.
  • לימודי הנדסאי בניין – בוגרי מסלול הלימודים בתחום הנדסה אזרחית יוצאים לשוק העבודה עם מקצוע נדרש ויוקרתי, במהלך הלימודים בוחרים באחת משתי התמחויות – תכנון מבנים או ניהול בנייה.
  • לימודי הנדסאי תוכנה – אחד ממסלולי הלימוד היוקרתיים והמבוקשים ביותר המבטיח כרטיס כניסה ישיר ומהיר לתעשיית ההייטק בישראל.

אפשרויות התעסוקה לבוגרי לימודי הנדסאים

הנדסאים זוכים לשפע אפשרויות תעסוקה בהתאם לתחום הלימודים, כך לדוגמה בוגרי הנדסאי תוכנה יכולים להתברג למגוון תפקידים בחברות הייטק, ובוגרי הנדסאי חשמל יכולים לעבוד כחשמלאים שכירים או עצמאים, ולאחר שנתיים של ניסיון הם מקבלים שדרוג לדרגת חשמלאי הנדסאי והם יכולים לתכנן ולערוך תוכניות חשמל עד לעוצמת זרם של 630X3 אמפר.
גם בוגרי מסלול הלימודים להכשרת הנדסאי בניין נחטפים במהירות לעבודה מאחר ויש ביקוש רב לאנשי מקצוע מיומנים ומשכילים, הם יכולים לעבוד בניהול אתרי בנייה, לנהל פרויקטים מורכבים בתחום התשתיות, לפקח על עבודות בנייה, לתכנן מבנים עד 4 קומות ועוד.

סיוע וליווי הבוגרים בשוק העבודה

לימודי הנדסאים בקמפוס הנדסאים תל אביב מבטיחים יתרונות רבים, וכדאי לדעת כי בית הספר להנדסאים מלווה את הבוגרים ומסייע להם בהשמה בשוק העבודה.צריכים עוד מידע? אנחנו פה בשבילכם צרו קשר עוד היום