השלמת תואר ראשון להנדסאים

הנדסאים בעלי תעודה, שכבר התחילו את צעדיהם המקצועיים בתחום, ומחפשים אפשרויות להתפתחות מקצועית או הסבה אקדמית, יש לנו בשורה משמחת עבורכם! כעת גם אתם יכולים לפנות להשלמת תואר ראשון להנדסאים במגוון תחומים. כעת גם לימודי

תואר להנדסאים מצויים במסלולי ההשלמה ומעניקים לכם פתח אל עולם מופלא של אפשרויות לקידום הקריירה שלכם.

מאחר ומסלולי ההכשרה של ההנדסאים מתרכזים בפן הפרקטי והטכני של המקצוע ופחות בצד התיאורטי, רבים מעוניינים להרחיב את הידע המקצועי שלהם ולהרחיב את אפשרויות התעסוקה שלהם במשק, וכעת כל הנדסאי, החל מ הנדסאי בניין ועד להנדסאי מכונות, יכולים לעבור הכשרה אקדמית במגוון תחומים, כולל אדריכלות, חשמל, אלקטרוניקה, הנדסאי תעשייה וניהול ועוד, כאשר כל נקודות הזכות שנצברו להם מלימודיהם המקצועיים לקבלת תעודת הנדסאים נחשבים להם בעת השתלבותם בלימודי התואר.

אף על פי שמעמדם של ההנדסאים והטכנאים שווה כיום לבעלי תואר, המציאות מוכיחה שוב, שכתוצאה מהיצע רב של אנשי מקצוע, כמו בענפים אחרים במשק, העדיפות נוטה למי שצבר יותר ידע אקדמי. נכון, הניסיון הפרקטי מעניק יותר ידע מעשי, וכך גם לימודי ההנדסאים, אך כשמשלבים את כל הניסיון והידע הללו עם השכלה אקדמית מקבלים מתכון מנצח, שסיכויו להתברג במקומות משפיעים וחשובים במשק גדל, וכשמחפשים יציבות כלכלית ואפשרויות תעסוקתיות מגוונות באופק בהחלט שווה לקחת לימודי השלמה לתואר כחלק ממסלול ההתקדמות הטבעי בענף.

השלמת תואר ראשון להנדסאים – מידע כללי

האפשרות פתוחה לכל הנדסאי מוסמך בעל דיפלומה מטעם המה"ט. מסלול הלימודים קצר יחסית, גמיש ומאפשר לבחור בין מסלולי בוקר וערב. מסלול הערב אומנם ארוך מעט יותר, אך למי שהתברג במקום עבודה מסודר ורוצה לשמור על מקור פרנסתו זו הזדמנות נהדרת.

השלמה לתואר ראשון יכולה לקחת אתכם למגוון תחומים נוספים, גם כאלו שטרם הספקתם להתמחות בהם ולהרחיב את סל הכלים, התעודות וההסמכות המקצועיות שלכם.

מסלול הלימודים

עבור בוגרי מסלול הנדסאים תנאי הקבלה גמישים ונוחים יותר, והיקף הלימודים קטן לעומת המסלול הרגיל מאחר ונחסכים קורסים במגוון תחומים. יחד עם זאת, מתכונת הלימודים מוענקת במלואה, כוללת קורסי חובה ובחירה, וכל המערך הלימודי הכללי במסגרת האקדמית אינו חוסך מהסטודנטים במסלול ההשלמה שום ידע או פרקטיקה הקיימים במסגרת התואר, גם במסלול הרגיל.

הפטורים השונים, אותם מקבלים הסטודנטים במסלול ההשלמה לתואר משתנים בהתאם לתחום הלימודים הנבחר, וגם שכר הלימוד משתנה בהתאם אליהם.

ניתן למזג תחומים שונים בעת לימודי התואר, ומומלץ להתייעץ מבעוד מועד עם יועץ לימודים באשר למיזוג המתאים לכל סטודנט. יש הנדסאי חשמל שיעדיף למזג את לימודיו עם תעשיה וניהול, ואילו אחר יעדיף למזג את לימודיו עם אלקטרוניקה.

אפשרויות תעסוקה

אין ספק שתואר ראשון פותח דלתות ומעניק לכם יתרון נוסף כשכירים בענף, ואפילו כעצמאים. בעת התמודדות במכרזים למשל. האפשרויות המקצועיות הנפתחות בפניכם רחבות יותר, וגם היקף העבודה אותו אתם רשאים להכיל גדל. במקרים רבים הסבה אקדמית יכולה לקדם אתכם גם במקום העבודה הנוכחי, ורבים פונים ללימודים אלו מסיבה זו.

לימודי המשך

רגע, צעד צעד, אבל גם זה עוד באופק. למסיימים תואר ראשון נפתחת האפשרות להוציא תואר שני לצורך שיפור תנאי העסקה ושכר. במסגרת לימודים לתואר שני ניתן להרחיב את הידע במגוון תחומים ולהתברג בתעשיות נוספות במשק.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

התחל שיחה
דברו איתנו :)
היי, איך אנחנו יכולים לעזור לך?