רוצים לעשות שינוי מקצועי? כל מה שצריך לדעת על הסבת מקצוע להנדסאי

קרה לכם שהרגשת שיש לכם פחות עניין בעבודה? שמיציתם את התחום הזה? שאתם רוצים שינוי? שהעבודה והתחום כבר לא מאתגרים אתכם?

אם התחושות האלה מוכרות לכם, אתם צריכים לשקול לעשות הסבה מקצועית. אם ניחנתם בחוש טכני, יצירתיות והבנה טובה, יכול מאוד להיות שכדאי לכם לעשות הסבה להנדסאים.

למה דווקא הנדסאי?

יש לא מעט סיבות שבגללן כדאי לכם ללמוד להיות הנדסאים:

  • תקופת לימודים קצרה – מדובר בלימודים קצרי טווח שנמשכים בין שנתיים לשלוש, ושבסיומם אתם יוצאים עם מקצוע מעשי שיאפשר לכם להתברג לשוק העבודה יחסית בקלות.
  • תנאי קבלה נוחים במיוחד – תנאי הקבלה ללימודי הנדסאים הם תנאים נוחים. למקצועות אלה יכולים להתקבל מועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה, או לחלופין כאלה שעברו בהצלחה את בחינת הבגרות במקצועות העברית (חיבור, לשון, הבעה או ספרות), את בחינת הבגרות באנגלית ואת בחינת הבגרות במתמטיקה. העובדה שאין צורך בציון של מבחן פסיכומטרי מקלה גם היא על תנאי הקבלה.
  • תעודה שפותחת דלתות – סטודנט שמסיים את לימודי ההנדסאים בהצלחה ומקבל תעודת הנדסאי, הוא בוגר שיש לו מקצוע ביד ושיכול להציע את עצמו למגוון רחב של משרות במקומות עבודה רבים.
  • הכשרה מקצועית מדויקת – הכשרת הנדסאים היא הכשרה המתרכזת פחות בצד התיאורטי של המקצוע ויותר בצד הפרקטי-טכני, הצד המעשי. ההכשרה נמשכת זמן קצר יחסית – עד שלוש שנים בלבד, ובזכות העובדה שניתן להצטרף למסלול בוקר או ערב – אפשר בהחלט לשלב אותה עם העבודה הקיימת.
  • עבודה בהתאמה אישית – הנדסאי הוא איש מקצוע בעל אוריינטציה טכנולוגית יישומית. הוא יכול להשתלב בכל תחומי התעשייה הקיימים, ולשמש במגוון רחב של תפקידים בהתאם להכשרה הספציפית שלו, לכישוריו ולהשכלתו.
  • דרישה מסביב לשעון – אנחנו חיים כיום בעידן טכנולוגי שמתפתח ומתקדם כל הזמן. בזכות העובדה שיש צורך בהנדסאים בהרבה מאוד תחומים, כגון הנדסאי רפואי, הנדסאי בניין או הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, הנדסאי תוכנה ועוד, הרי שהדרישה להנדסאים רק הולכת ועולה ובכל מקרה – קיימת כל הזמן.

כל היתרונות הללו מאפשרים לכל מי שמעוניין לעשות הסבה להתחיל ללמוד מקצוע שיש לו תמיד דרישה  בשוק, ועם סיום הלימודים – להציע מועמדות למגוון רחב של משרות. אם לומדים את התחום במכללה המתמחה בהכשרת הנדסאים – הרי שהסיכוי למצוא עבודה במהירות רק הולך ומשתפר.

איך עושים הסבה להנדסאי בפועל?

בודקים את האפשרויות העומדות בפניכם ומוצאים את מוסד הלימודים שמתאים לכם הן מבחינת קרבה פיזית והן מבחינת דרישות הקבלה. העובדה שלימודי הנדסאים מתקיימים הרבה פעמים גם בערב, מאפשרת לכם לשלב לימודים עם עבודה, כך שהמשכורת החודשית שלכם לא תיפגע. כל מה שנשאר לעשות לאחר מכן הוא לבצע הרשמה ללימודים ולהתחיל בלימודים. אם תסיימו אותם בהצלחה – תוכלו בתוך זמן קצר לעבוד במקצוע החדש שלכם: הנדסאים.


הקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה – המכללה המובילה להכשרת הנדסאים – מזמינה אתכם לשמוע פרטים נוספים על הסבת מקצוע להנדסאים. צרו קשר עוד היום והנציגים שלנו ישמחו לעמוד לשירותכם. 

הסבה להנדסאי


צריכים עוד מידע? אנחנו פה בשבילכם צרו קשר עוד היום