לימודי הנדסאים לחיילים משוחררים

בשנים האחרונות גבר הביקוש להנדסאים בתחומים כמו תוכנה, חשמל, מכונות, תעשייה וניהול, הנדסה אזרחית (הנדסאי בניין) ועוד. בגלל הביקוש הרב להנדסאים מקצועיים ואיכותיים הוחלט גם באגף והקרן לחיילים משוחררים להעניק סיוע כספי לחיילים שסיימו את השירות הצבאי או את השירות הלאומי/האזרחי כדי לעודד את הלימודים הטכנולוגיים בישראל.

לימודי הנדסאי – מידע כללי

חיילים משוחררים, כולל מסיימי שירותי לאומי או אזרחי, מתחילים את הצעד הראשון בחיי האזרחות ועליהם לבחור תחום המעניין אותם שבו ברצונם לעסוק. אפשר להירשם לתואר ראשון באוניברסיטה או במכללה, אך כיום רבים כבר הבינו כי התואר אולי יוקרתי אך הוא לא בהכרח מסייע בקריירה ובמציאת עבודה.
למעשה, לימודים טכנולוגיים נחשבים למסלול המשתלם ביותר כדי לרכוש מקצוע לעתיד תוך כשנתיים בלבד. ( לימודי אורכים ערב שלוש שנים) לכן, חיילים משוחררים רבים בוחרים בלימודי הנדסאים, ובעיקר הם נרשמים למסלולי לימוד כמו הנדסאי תוכנה כדי לעבוד בהייטק, הנדסאי חשמל, הנדסאי מכונות, הנדסאי תעשייה וניהול וכו'.

הכוונה ללימודים לחיילים משוחררים

באגף והקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון מציעים הכוונה מקצועית לחיילים שסיימו את שירותם הצבאי או שסיימו שירות לאומי או אזרחי. יועצי ההכוונה לחיילים משוחררים מסייעים לחיילים במידע על מוסדות ומסלולי הלימוד האפשריים, הם מספקים שירותי ייעוץ והכוונה מקצועיים וברמה גבוהה ומעניקים כלים שימושיים המסייעים לחייל המשוחרר לקבל החלטות הנוגעות לקריירה העתידית שלו.

חיילים משוחררים ומסיימי שירותי לאומי/אזרחי זכאים לייעוץ ולהכוונה ללימודים ולתעסוקה במחוזות ההכוונה הראשיים של האגף והקן לחיילים משוחררים, יש מחוזות הכוונה בתל אביב, חיפה, ירושלים ובאר שבע, ניתן לקבל ייעוץ והכוונה גם בעשרות מרכזי צעירים הממוקמים ברשויות המקומיות בפריסה ארצית רחבה.

למידע נוסף אודות ייעוץ והכוונה לחיילים משוחררים לחץ כאן

הכוונה תעסוקתית לאחר סיום הלימודים מסייעת לחיילים המשוחררים ולבוגרי מסלולי הלימוד להשתלב בקלות בעולם התעסוקה.
שמטרתה לסייע לבוגרים להשתלב בעבודה ולנהל קריירה בתחומים הנדסיים נדרשים כמו הנדסאי חשמל, הנדסאי מכונות, הנדסאי תוכנה ועוד.

היחידה להכוון תעסוקתי מציעה בין השאר גם שירותי השמה לבוגרי מסלולי הלימוד בכל התחומים, לצוות היחידה יש הסכמים לשיתופי פעולה עם מעסיקים מובילים במשק ובתעשייה הישראלית, הקשרים ההדוקים מסייעים לבוגרים בשתי דרכים: סיוע לביצוע פרויקט גמר בחברות תעשייה מובילות במשק המקומי וסיוע בהשמה.

באמצעות היחידה להכוון תעסוקתי ניתן ליצור קשר עם נציגי הגיוס וההשמה של חברות מובילות כמו אינטל, טבע, אלביט, יוניליוור, התעשייה האווירית ועוד.

מהם תנאי הקבלה ללימודי הנדסאים?

תנאי הקבלה ללימודים בהנדסאים תל אביב הם:

• תעודת בגרות ישראלית או אישור ממשרד החינוך על לימודים דומים בחו"ל.
• אישור ממשרד החינוך על ציון עובר, 55 ומעלה, במתמטיקה ברמה של לפחות 3 יח"ל, אנגלית 3 יח"ל ועברית ברמה של 2 יח"ל.
• תעודת גמר של המכינה הטכנולוגית (הנדסאים או טכנאים).
• בוגרי מכינה קדם אקדמית או מכינה אוניברסיטאית.

למה ללמוד בהנדסאים תל אביב?

חיילים משוחררים רבים בוחרים ללמוד בהנדסאים תל אביב בגלל איכות המרצים והרמה הגבוהה של הלימודים. מסלולי הלימוד עדכניים ומותאמים לדרישות שוק התעסוקה בארץ ובחו"ל, הקמפוס הירוק מבטיח אווירת לימודים ייחודית ובית הספר להנדסאים נמצא במיקום מרכזי בצפון תל אביב וקל להגיע לקמפוס באמצעות תחבורה ציבורית או רכב.

צוות המרצים בהנדסאים תל אביב כולל מרצים מהשורה הראשונה, כולם בעלי ידע וניסיון רב, כל המרצים נבחרים בקפידה. הסטודנטים זוכים לתכני לימוד מעניינים, ללימודים בקבוצות קטנות ולתרגול פרקטי במעבדות מתקדמות, לכן ההכשרה המקצועית מבטיחה להם השתלבות מהירה בעבודה וקריירה מעניינת ומתגמלת.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

התחל שיחה
דברו איתנו :)
היי, איך אנחנו יכולים לעזור לך?