הנדסאים תא

לימודי הנדסה – עולם שלם של הצלחה

בחירה במסלול הקריירה שלכם היא החלטה שמשנה חיים. כשתצאו לדרך, בכול פעם שתשקיעו בלימודים בתחום שבו בחרתם, תתקרבו צעד נוסף ליעד שיהפוך אתכם למקצוענים. אחת האפשרויות המשתלמות במיוחד בכיוון זה, היא לפתח קריירה בתחומי ההנדסה.

תחום ההנדסה דומה לתחום הרפואה במובן זה שלא סתם בוחרים להיות ״הנדסאים״, ממש כפי שלא בוחרים להיות פשוט ״רופאים״, צריכים לבחור גם בתחום ההתמחות. אחרי הכול, קיימים סוגים רבים של לימודי הנדסה אטרקטיביים – איזה תחום יתאים יותר עבורכם?   להלן נבחן כמה אופציות בולטות:

להלן כמה אופציות בולטות בתחום ההנדסה

1. הנדסת מכונות

הנדסאי מכונות מעצב ומפתח מוצרים פיזיים ועליו להיות מסוגל:

  • לתכנן ולשרטט מוצרים
  • למצוא דרכים יעילות לייצור מוצרים
  • ולהפעיל הדמיות כדי לבדוק את המוצרים שייצר

בוגרי לימודי הנדסת מכונות יכולים להשתלב בעבודות כמו: פיקוח על עבודת הייצור במפעלים בתעשיות השונות (כמו פלסטיקה, מזון, מתכת או היי-טק).

2. הנדסה ביוטכנולוגיה

לא נפתיע ודאי אם נאמר כי לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה נחשבים תחום מורכב ומאתגר כאשר הנדסאי ביוטכנולוגיה עוסק בתחום המנצל תהליכים של מערכות ביולוגיות, כדי לייצר מוצרים לתחומי התעשייה השונים, לצרכי הרפואה, הקוסמטיקה והחקלאות. למעשה, הביוטכנולוגיה משתמשת בידע ביולוגי על מנת לפתח טכנולוגיות שונות.

3. הנדסת תעשיה וניהול

הנדסאי תעשיה וניהול משתמש בכישוריו כדי לייעל, ככול שניתן, את מערכות הייצור התעשייתי. עליו לוודא שתהליכים תעשייתיים הם לא רק יעילים, אלא גם חסכוניים והוא עושה זאת על ידי:

  • תכנון תכניות למערכות גדולות
  • ניהול מלאי
  • הגברת יעילות העובדים והמכונות, ועוד

 

4. הנדסת חשמל

תפקידו של הנדסאי חשמל כרוך בדרך כלל בתכנון מערכות חשמל או ציוד חשמלי. מהנדסי חשמל או אלקטרוניקה עובדים עם כל מכשיר או פריט שמעביר אנרגיה. תחומי האחריות של הנדסאי חשמל עשויים לכלול:

  • בדיקת מערכת החשמל
  • פתרון לכול בעיה שמתעוררת
  • תכנון מערכת או פריט ציוד
  • בדיקת הבטיחות של מערכת או של ציוד

 

5. הנדסת תוכנה

הנדסאי תוכנה מקדיש את מרבית זמנו ליצירת תוכנות מחשב או אפליקציות. לימודים אלה מציידים את הסטודנטים בידע הנדרש כדי להשתלב בחברות היי-טק, בתפקידי הניהול שונים ובתפקידי פיתוח ובקרה בחברות השונות. לימודי הנדסת תוכנה מתאימים לאנשים עם ידע בתחום הריאלי, שמעוניינים לעבוד עם מחשבים ומסוגלים לבלות שעות רבות מול המסך. אנשים שנהנים להתמודד עם אתגרים ולא נרתעים מעבודה תחת לחץ.

   6. הנדסת בניין

באופן כללי הנדסת מבנים היא ענף של ההנדסה האזרחית. הנדסאי בניין יוצרים את העיצובים למבנים ועומדים בבסיסם של פרויקטים הנדסיים גדולים יותר. תחום הנדסת הבניין עוסק בתכנון, ביצוע והקמה של מבנים ותשתיות לצרכי המגזרים השונים: פרטי, עסקי ומוסדי. בשל הגידול בפרויקטים של בניה, הן בתחום ההתחדשות העירונית והן בתחום התשתיות (כמו כבישים וגשרים), והן בתחום מבני התעשייה – הבוגרים יכולים להשתלב בעבודה די בקלות, כהנדסאי בניין.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

התחל שיחה
דברו איתנו :)
היי, איך אנחנו יכולים לעזור לך?