הנדסאים תא

ללמוד מקצוע בתחום הנדסאי

אם אתם חיילים משוחררים הנמצאים לפני בחירת מסלול הלימודים שלכם – כדאי לכם להמשיך לקרוא. כאן תוכלו לקבל מידע חשוב ומפורט אודות האפשרויות העומדות בפניכם, לרבות האפשרות לבחור מסלול לימודים אשר בסיומו יהיה לכם ביד מקצוע לחיים. רוצים לשמוע עוד? אנחנו מתחילים.

בחירת כיוון

רגע לפני שאתם מתחילים לשמוע כל מיני רעיונות על המקצוע שאתם צריכים ללמוד כדאי מאוד שתשבו עם עצמכם ותחשבו מה באמת מעניין אתכם. אם, למשל, מעניין אתכם ללמוד פילוסופיה או תקשורת – אין בכלל שאלה, משום שאלה מקצועות שהתיאוריה חזקה בהם, ועדיף ללמוד אותם באוניברסיטה. מה שאתם צריכים לוודא במקרה הזה הוא שאתם עומדים בכל הדרישות, ושאם יהיה צורך – תוכלו לעשות רושם טוב בראיון אישי שהוא הרבה פעמים חלק מתנאי הקבלה. לעומת זאת, אם אתם רוצים ללמוד תחום מקצועי, כזה שיאפשר לכם לעסוק במה שלמדתם וגם יגדיל את הסיכויים שלכם למצוא מקום עבודה לאחר סיום הלימודים באופן די מיידי – יכול מאוד להיות שכדאי לכם לבדוק את האפשרות ללמוד להיות הנדסאים.

למה דווקא הנדסאים?

מכל הסיבות הנכונות:

לימודים תכל'ס – כשאתם לומדים לתואר הנדסאי, ולא משנה אם אתם מעדיפים להיות הנדסאי בניין, הנדסאי תוכנה, הנדסאי חשמל, הנדסאי תעשייה וניהול או הנדסאי מכונות – אתם לומדים תכל'ס את העבודה בשטח. אחרי הכל, הנדסאי הוא איש מקצוע שצריך לתכנת, לתכנן מערכת חשמל לבניין, לנהל מערך לוגיסטי במפעל או לפקח על בנייה וכד', ולכן לא מספיק לו ידע תיאורטי, והוא חייב לדעת בדיוק איך עושים את זה בפועל. המשמעות: אתם בוחרים בלימודי הנדסאים ומסיימים אותם בהצלחה, אתם מסיימים את הלימודים עם מקצוע, ויש לכם הרבה מה להציע לשוק העבודה.

מגוון אפשרויות עבודה – כאמור, הנדסאי יכול לעסוק בהרבה מאוד תחומים, החל מתחום הבנייה ועד התחום הרפואי. בעידן המודרני בו אנחנו חיים מתפתחות טכנולוגיות חדשות כל הזמן, ולכן כל הזמן ישנה דרישה להנדסאים. כמו כן, אם אתם בוחרים ללמוד הנדסאים במכללה בעלת מוניטין, הידועה בהכשרת הנדסאים טובים, אתם יכולים להתברג לשוק העבודה בקלות יתרה.

מקצוע בתוך זמן קצר – בשונה מתחומי לימוד דומים המצריכים לימודים של 5-3 שנות לימוד, לימודי הנדסאים נמשכים זמן קצר יחסית. למעשה, בתוך 4 סמסטרים של לימודי יום (קצת פחות משנתיים) או 9 סמסטרים של לימודי ערב (כשלוש שנים) בלבד – תוכלו להיות עם מקצוע ביד.

שכר לימוד נוח – בעוד לימודים גבוהים באוניברסיטאות עולים הרבה מאוד כסף, הרי שלימודי הנדסאים עולים הרבה פחות. כמו כן, חיילים משוחררים זכאים למימון מלא בשכר לימוד למעט תשלומים נלווים, וניתן גם להגיש בקשות למלגות סיוע מקרן הסיוע להנדסאים או מקרנות אחרות.

לאור כל האמור לעיל, הרי שבהחלט אפשר לומר שאם התחום המעשי מעניין אתכם ואתם רוצים לעסוק במקצוע שיאפשר לכם לפעול באמת, היינו לתכנן מבנים או תוכנות מחשב, לעבוד עם ציוד רפואי או לתכנן מערכות חשמל – לימודי הנדסאים יכולים בהחלט להיות הכיוון המתאים ביותר עבורכם. כל היתרונות שהוזכרו מעלה, בשילוב העובדה שניתן ללמוד את מקצוע ההנדסאות בשעות הבוקר או בשעות הערב לפי בחירה – הופכים אותו למקצוע מאוד מבוקש על ידי חיילות וחיילים משוחררים, אשר רוצים להצליח להשיג כמה שיותר מהר מקצוע להתחיל איתו את הקריירה שלהם.

כמובן שיש אפשרויות נוספות כמו ללמוד לתואר באוניברסיטה או ללמוד מקצועות אחרים, אולם אם אתם מחפשים לימודים פרקטיים שיאפשרו לכם להתברג במהירה בשוק העבודה – כדאי מאוד שתשקלו ללמוד להיות הנדסאים.

לקבלת מידע מפורט אודות הלימודים בקריה ללימודי הנדסה בתל אביב – המכללה המובילה ללימודי הנדסאים – אתם מוזמנים ליצור קשר ונשמח לתת לכם את כל הפרטים אודות הקורסים הקרובים. בהצלחה!

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

התחל שיחה
דברו איתנו :)
היי, איך אנחנו יכולים לעזור לך?