מאמרים וחדשות

הגיע הזמן לצעד הבא בקריירה שלך, השלמת תואר ראשון להנדסאים

מה זה בקרת איכות?

בעולם התעשייה המודרני יש שלל פיתוחים טכנולוגיים והנדסיים חדשניים ומתקדמים, אלו פיתוחים משמעותיים המשפיעים על חיינו. כדי להבטיח שהמוצר או השירות שחברה תעשייתית מסוימת מספקת לנו יהיה באיכות גבוהה ובהתאם לסטנדרטים המחייבים והמחמירים ביותר שנקבעו בתחום, יש נהלים מסודרים לתחום בקרת האיכות. חשוב לדעת כי בקרת איכות היא בפועל מכלול של תהליכי ייצור וניהול שנועדו להבטיח מוצרים ושירותים איכותיים, בטיחותיים ומדויקים, כלומר בקרת איכות מבטיחה שתהליכי הייצור במפעלי התעשייה יעמדו בדרישות המחמירות ביותר ועל פי סטנדרטים בינלאומיים כדי שהתעשיין ידע ליישם במפעליו.

אבטחת מידע

הגדרת תפקיד מנהל אבטחת מידע

ההתפתחות המהירה של רשת האינטרנט ומערכות המחשוב והמידע הביאה לסיכונים חדשים על המידע הרגיש במערכות השונות. כיום, מערכות המידע בכל הארגונים ניצבות בפני סיכונים רבים ומשמעותיים המאיימים על הביטחון והשלמות שלהן. ההגנה על

הסבה למקצוע אדריכלות ועיצוב פנים

ישראלים רבים מבינים בשלב זה או אחר בחייהם כי עליהם לחשב מסלול מחדש מבחינת הקריירה, בין אם הסיבה לרצון זה נובעת מתחושת מיצוי ואיבוד עניין במקום העבודה הנוכחי ומהמקצוע, ובין אם מסיבות כלכליות, רצון לשפר את ההכנסה של משק הבית

הגיע הזמן לצעד הבא בקריירה שלך, השלמת תואר ראשון להנדסאים

קורסים להסבה מקצועית

שוק העבודה משתנה וכך גם התנהלות השכירים, לכן אם בעבר היה מקובל לבחור מקצוע מסוים ולעבוד במקום עבודה אחד במשך כל שנות הקריירה, הרי כיום רבים בוחרים לעשות הסבה מקצועית על מנת לרכוש מקצוע חדש לחיים ולפתח קריירה חדשה, גם לאחר שנות ה-40 וה-50.

הסבה להנדסאי

מה זה QA? ואיך אפשר להשתלב בתחום

חיילים משוחררים, צעירים, אקדמאים וגם אנשים מבוגרים, כל אלו ועוד שוקלים ללמוד QA כדי להשתלב בהייטק בתפקיד של בודקי תוכנה. מדובר באחד ממקצועות ההייטק המבוקשים ביותר, ואכן אם אנחנו פותחים לוח דרושים להייטק נוכל לראות שלל

משרות המיועדות לבודקי תוכנה, לכן הגיע הזמן להבין מה זה בדיוק QA, מה צריך ללמוד כדי לעבוד בתחום המבוקש, מה עושים כבודקי תוכנה והאם כדאי ללמוד את המקצוע?

מה זה פייתון?

פייתון, באנגלית Python, היא שפת תכנות דינמית ומרובת פרדיגמות הנחשבת לאחת משפות התכנות הפופולריות והנפוצות ביותר. לשפה תכנות זו קיימות שתי גרסאות עיקריות – פייתון 2 ופייתון 3, כאשר התמיכה בפייתון 2 הסתיימה בשנת 2020. שפת התכנות הפופולרית מאפשרת בין היתר תכנות מונחה עצמים, תכנות פרוצדורלי והשפה מתאימה גם לתכנות פונקציונלי. יש לשפה ספרייה גדולה ומגוונת התומכת באופן מובנה בהרחבות לשפות אחרות כמו C, ++C, C# וג'אווה.

איך ללמוד שפת C?

שפת C היא שפת תכנות ותיקה ונפוצה, זו שפת תכנות פשוטה יחסית הנמצאת רמה אחת מעל השפות הבסיסיות ולרוב לומדים אותה כשפת התכנות הראשונה. לשפת C יש שימושים רבים, היא מהווה את קוד הליבה של מערכות הפעלה שונות כמו חלונות ולינוקס, כמו כן מערכת ההפעלה של מקינטוש נכתבה ברובה בשפה זו.

מהן האפשרויות ללימודים אחרי גיל 30?

הידעתם כי הגיל הממוצע של סטודנט באקדמיה הוא 24 שנים? ובכן, צעירים רבים נרשמים ללימודים במוסדות להשכלה גבוהה מיד לאחר השחרור מהצבא והטיול הגדול, אך לא מעט אנשים מתחילים ללמוד רק אחרי גיל 30. למעשה, יש לא מעט יתרונות ללימודים אחרי גיל 30 מאחר ותנאי הקבלה נוחים וגמישים יותר ברוב מקצועות הלימוד, ובנוסף בגיל זה כבר יודעים בדיוק מה רוצים ללמוד ולרוב גם עובדים במקביל, לכן יש אפשרות לשלב בין לימודים במסלול ערב לבין עבודה בשעות היום.

הגיע הזמן לצעד הבא בקריירה שלך, השלמת תואר ראשון להנדסאים

כיצד להשתלב בתעשיית הפרמצבטיקה?

תעשיית הפרמצבטיקה בישראל החלה להתפתח כבר בשנות ה-30 של המאה ה-20, וכיום היא מגלגלת מיליארדי דולרים בשנה. התעשייה הפרמצבטית בישראל עוסקת בעיקר בפיתוח ובייצור של תרופות גנריות ובייצור של תרופות מקור שונות, בתעשייה זו מועסקים למעלה מ-10,000 עובדים, ובשנים הקרובות התעשיינים צפויים להרחיב מפעלים קיימים ולהקים מפעלים חדשים, לכן יש ביקוש רב לאנשי מקצוע במגוון תחומים, ובמיוחד הנדסאים ומהנדסים.

מסלול לימודים לאנשים עובדים

אנשים רבים בכל הגילאים מעוניינים לרכוש השכלה וללמוד מקצועות כדי להתקדם בקריירה וליהנות מביקוש בשוק העבודה. מאחר ורובינו נאלצים לעבוד למחייתם, לא מעט צעירים ומועמדים מעל גיל 30 מחפשים לימודים המתאימים לאנשים עובדים (שכירים או עצמאים), כדאי לדעת שהנדסאים תל אביב מציע מסלולי לימודי בשעות הערב. מסלולי הלימוד בערב מיועדים בעיקר לאנשים עובדים, זו תוכנית לימודים אשר מתמקדת בלימודי ערב ומאפשרת לכל אחד או אחת לרכוש השכלה ולהתפתח מקצועית במגוון תחומים מעניינים ומבוקשים.