מאמרים וחדשות

אודות
כל החידושים והעדכונים מהקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה

איזה הנדסאי הכי מבוקש בשנת 2021

הנדסאים הם אנשי מקצוע מיומנים שסיימו בהצלחה לימודים לתואר טכנולוגי (הנדסאי), לימודי הנדסאי נמשכים בדרך כלל כשנתיים במסלול יום, יש גם אפשרות בחלק מהמכללות ללמוד במסלול ערב. הנדסאים הם בעלי אוריינטציה טכנולוגית ויישומית בתחומים שונים כמו אלקטרוניקה, מחשבים (תוכנה), תעשייה וניהול, חשמל, הנדסה אזרחית (הנדסאי בניין), מכונות ועוד.

הנדסאי תעשייה וניהול

הסבה מקצועית לתוכנה

ישראל ידועה כמעצמת הייטק מובילה בכל העולם, ועובדי ההייטק נהנים מתנאים טובים שרבים אחרים יכולים רק לחלום עליהם. לכן, רבים מעוניינים לעבור הסבה מקצועית לתחום התוכנה, ביניהם אקדמאים שסיימו תואר ראשון ואפילו שני בתחומים אחרים, וכמובן צעירים וחיילים משוחררים המעוניינים להשתלב בתעשייה המתקדמת וליהנות מעבודה טובה עם שכר גבוה והטבות נוספות.

הנדסאי בניין

קורס בנייה ירוקה

השנה החליטה המחלקה, בראשותה של איה פרי, לקדם באופן מעמיק את החשיפה של הסטודנטים לנושא הבניה הירוקה ובמסגרת זו יצרנו קורס ליבה של סטודיו שמתממשק עם נושאי תוכן משלימים, בין השאר קורס עיוני של בניה ירוקה, כלי תכנן דיגיטליים, עיצוב פנים. אני מנחה בסטודיו ומרצה בקורס העיוני.

הסבת מקצוע האם זה נכון

לרוב הישראלים יש מסלול חיים יחסית דומה משלב הלימודים בתיכון ועד הלימודים לתואר או לתעודה מקצועית, ובמסגרת מסלול החיים אנו מסיימים את הלימודים בתיכון עם תעודת בגרות, משרתים בצבא, יוצאים לטיול ארוך לאחר השחרור מהשירות הצבאי ורק אז אנחנו מתחילים ללמוד פסיכומטרי ובוחרים מה ללמוד והיכן.

אבטחת מידע

סייבר ואבטחת מידע

העולם המקוון צומח ומתפתח במהירות, וכל המידע והתקשורת מנוהלים כיום באמצעות רשת האינטרנט. המעבר לעולם המקוון העלה את החשיבות בשמירה על פרטיות והגנה על המידע, ולא מעט גורמים כמו האקרים וארגוני טרור ברשת החלו לפתח טכניקות מתקדמות של מתקפות סייבר כדי להשיג את המידע, לפגוע במערכות המידע והנתונים ולעשות שימוש לרעה במידע הקיים.

הנדסאי תעשייה וניהול

לימודי הנדסאים לחיילים משוחררים

בשנים האחרונות גבר הביקוש להנדסאים בתחומים כמו תוכנה, חשמל, מכונות, תעשייה וניהול, הנדסה אזרחית (הנדסאי בניין) ועוד. בגלל הביקוש הרב להנדסאים מקצועיים ואיכותיים הוחלט גם באגף והקרן לחיילים משוחררים להעניק סיוע כספי לחיילים שסיימו את השירות הצבאי או את השירות הלאומי/האזרחי כדי לעודד את הלימודים הטכנולוגיים בישראל.

הנדסאי חשמל

מסלול לימודי ערב הנדסאי חשמל

מסלול הלימודים לתואר הנדסאי חשמל נועד להעניק את הידע והכלים הנדרשים לתכנון, התקנת, ניהול, פיקוח ותחזוקת מערכות חשמל, תוך שמירה על כללי הבטיחות בעבודה. יש ביקוש גבוה ללימודי הנדסאי חשמל, זהו מסלול לימודים קצר וממוקד בהשוואה ל-4 שנות הלימוד הנדרשות לצורך תואר ראשון בהנדסת חשמל.

הנדסאים

כמה מרוויחים הנדסאים מתחילים

הנדסאים הם אנשי מקצוע שתפקידם ליישם פתרונות מדעיים וטכנולוגיים בתחומים שונים כמו בניין, מחשבים, מכונות, חשמל וכו’. תואר הנדסאי נחשב ליוקרתי, זהו מקצוע מבוקש המבטיח יציבות תעסוקתית ופיננסית, קריירה מאתגרת ומעניינת ואפשרויות לקידום מהיר. מה זה בדיוק מקצוע הנדסאי, כיצד התואר יכול לסייע לכם מבחינת קריירה ועבודה בתפקידים בכירים ומכובדים? באילו תחומים אפשר להשתלב בשוק התעסוקה? כמה צפוי להרוויח הנדסאי מתחיל? הכנו עבורכם כתבה בנושא כמה מרוויחים הנדסאים מתחילים.

לחות חשמל בקורס הנדסאי חשמל

מה עדיף חשמלאי מוסמך או הנדסאי חשמל

האם החשמל זורם בכפות ידיך ואתה מעוניין להתברג בשוק עבודות החשמל בישראל? האם גם אתה מתלבט בין לימודי הנדסאי חשמל ללימודי חשמלאי מוסמך? למה עדיף לך לבחור בלימודים לתואר או הנדסאי ולא להסתפק בקורס להכשרת חשמלאי מוסמך?

בדיקות בטיחות להנדסאי בניין

צעירים רבים בוחרים ללמוד הנדסאי בניין, זהו מקצוע מבוקש ויוקרתי המקנה ידע מקיף, הסמכה מקצועית ושפע אפשרויות תעסוקה. מסלול לימודי הנדסאי בניין (הנדסה אזרחית) מבטיח לסטודנטים לימודים מעניינים ומאתגרים, כאשר במקום ללמוד 4 שנים לתואר מהנדס אפשר לקבל דיפלומת הנדסאי תוך כשנתיים בלבד ולהתברג למגוון תפקידים מעניינים ואטרקטיביים בענף הבנייה והתשתיות.

הסיבה שלימודי הנדסה כל כך פופולאריים

אפשרויות התעסוקה להנדסאי אזרחי (בניין) לאחר סיום הלימודים

יש הרבה תארים שלאחר סיום הלימודים שלהם זה לא פשוט בכלל למצוא עבודה. ישנם תארים אחרים, לעומת זאת, שהבוגרים שלהם מוצאים עבודה בקלות ושאפשרויות התעסוקה לאחר סיום התואר הן רבות. אחד התארים האלה הוא התואר של הנדסאי בניין.

קמפוס הנדסאים תל אביב

היתרונות בלימוד הנדסאי תעשייה וניהול מול לימודי מהנדס תעשייה וניהול

הנדסת תעשייה וניהול מהווה תחום רחב הכולל ומקיף ידע רב ומגוון בתחומים הנוגעים לתעשייה וניהול, זהו תחום מבוקש עם שלל אפשרויות תעסוקה, ומועמדים יכולים לבחור בין מסלול לימודים להנדסאי תעשייה וניהול לבין תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול.

אחריות מהנדס מבנים מסוכנים

מה זה מבנה מסוכן? האם ישנם הנדסאים שכל פעילותם מתמקדת במבנים מסוכנים? מהי האחריות שחלה על הנדסאי המעורב בפרויקט שיקום וחיזוק של מבנים מסוכנים? כמו ברובם המכריע של המקצועות, גם הנדסאי בניין כפוף לאחריות מקצועית ביחס לפעולותיו והחלטותיו ובמקרה של ענף הבניין, אחריות זו היא קריטית במיוחד לאור ההשלכות האפשריות של החלטות ההנדסאי. אז מהי אחריות הנדסאי מבנים מסוכנים? על כך בשורות הבאות.

לימודי הנדסאי מכונות

לימודי הנדסה – עולם שלם של הצלחה

בחירה במסלול הקריירה שלכם היא החלטה שמשנה חיים. כשתצאו לדרך, בכול פעם שתשקיעו בלימודים בתחום שבו בחרתם, תתקרבו צעד נוסף ליעד שיהפוך אתכם למקצוענים. אחת האפשרויות המשתלמות במיוחד בכיוון זה, היא לפתח קריירה בתחומי ההנדסה.

אדריכלות

ההבדלים בין לימודי אדריכלות לבין עיצוב פנים

מתלבטים בין לימודי אדריכלות ללימודי עיצוב פנים? רוצים לדעת מהם ההבדלים העיקריים בין שני מסלולי הלימוד? האם יש מסלול לימודים המשלב בין שני התחומים? ובכן, ישראלים רבים מעוניינים לעסוק ולהתמקצע בתחום האדריכלות או בתחום עיצוב הפנים, אלו שני מקצועות שונים אך יש להם כמה מאפיינים דומים. 

צריכים עוד מידע? אנחנו פה בשבילכם צרו קשר עוד היום