השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם

  השאירו פרטים

  מכינה טכנולוגית

  אודות מסלול הלימוד


  אנחנו מאמינים שעם מוטיבציה ועם המעטפת הנכונה כל אחד ואחת יכולים ללמוד לקראת תואר הנדסאי, לממש את מלוא הפוטנציאל שטמון בכם וליהנות ממקצוע טכנולוגי מבוקש ומתגמל. בדיוק מסיבה זו, המכינה הטכנולוגית ב'הנדסאים תל אביב' פתוחה בפניכם והיא תאפשר לכם להגדיל את סיכוי הקבלה ללימודי הנדסאי, גם אם אינם עומדים בתנאי הסף בשל תעודת בגרות חסרה או העדר תעודת בגרות.

  בעינינו, המכינה הטכנולוגית היא מקפצה לעצמאות. אנו מנהלים את המכינה מתוך תפיסה כי שוויון הזדמנויות אקדמי הוא ערך עליון, הוא מהווה נדבך חשוב בהתפתחות המקצועית והאישית כמו גם אמצעי מוכח לסגירת פערים חברתיים. המכינה הטכנולוגית שמה לה למטרה להעניק לכם את כל הכלים והידע הנדרשים כדי להתקדם ולהשתלב בלימודי הנדסאים ולהפוך לסטודנטים מן המניין.

  אודות תכנית מכינה הטכנולוגית

  במכינה הטכנולוגית ב'הנדסאים תל אביב' ניתן להשלים את המקצועות הבאים: עברית, מתמטיקה ואנגלית ברמת 3 יחידות לימוד וכן לרכוש מיומנויות למידה, שיכינו אתכם באופן יסודי לקראת לימודי הנדסאי בכל מכללות ההנדסאים בישראל של מה"ט ובכל מקצוע שבו תרצו להתמחות: אדריכלות ועיצוב פנים, הנדסאי מכונות, הנדסאי חשמל, הנדסאי מכשור רפואי, הנדסאי תוכנה, הנדסאי תעשייה וניהול, אדריכלות נוף, הנדסאי בניין ועוד. במכינה הטכנולוגית שלנו תוכלו להשלים את החסר ולשפר את הישיגכם באופן משמעותי.

  ייחודו של הנדסאים תל אביב

  הייחודיות של מגמת הנדסאי מכונות ב'הנדסאים תל אביב' באה לידי ביטוי באפשרות להתמחות במכטרוניקה תוך דגש על רכישת ידע, ניסיון וכלים בתחום הפנאומטיקה המבוקש, אשר נמצא בבסיס 85% מהתעשייה. צוות המרצים במגמת הנדסאי מכונות מגיע מעולם התעשייה והייטק והוא מגויס כולו להצלחת כל סטודנט וסטודנטית במכללה. שילוב מנצח זה בין מרצים מקצועיים שבאמת איכפת להם לבין תוכנית לימודית המותאמת לצורכי התעשייה וההייטק הוא שמיצב את המכללה במקומות הראשון עד השלישי בשנתיים האחרונות במעבר הבחינות החיצוניות, והוא זה שיעניק לכם יתרון בעולם העבודה.

  מידע חשוב לגבי תכנית המכינה

  במכינה הטכנולוגית ממתין לכם צוות מורים מובחר ועתיר ניסיון המעניק הן תמיכה מקצועית והן תמיכה אישית לכלל הסטודנטים. הלימודים נערכים בקבוצות קטנות ואינטימיות, המאפשרות יחס אישי ותשומת לב מלאה לצרכים הייחודיים של כל סטודנט וסטודנטית, לרבות סטודנטים הזקוקים להתאמות מיוחדות. כדי להשלים את המכינה הטכנולוגית בהצלחה ולקבל תעודת גמר יש להשיג ציון עובר (55 ומעלה) במקצועות הנלמדים.

   תוכנית הלימודים כוללת:

  • עברית – 90 שעות לימוד
  • מתמטיקה – 270 שעות לימוד
  • אנגלית – 240 שעות לימוד

   סך הכל: 660 שעות לימוד.

   – סטודנטים המשלימים לפחות 2 מקצועות, נדרשים להשלים קורס במיומנויות למידה.

   – סטודנטים החסרים ציון חיובי אחד במקצועות הנלמדים במכינה (אנגלית, מתמטיקה או עברית), יוכלו להשלים את הדרישות במסגרת המכינה הטכנולוגית במקביל ללימודי השנה הראשונה במסלול הנדסאי במעמד על תנאי, כסטודנטים הלומדים בשנה הראשונה במסלול הנדסאים

  מטרת המכינה הטכנולוגית היא להעניק הזדמנות להשלים את תנאי הקבלה הדרושים ללימודי הנדסאי, להעשיר ולרענן את הידע הקיים ולהקנות ידע נרחב חדש במקצועות היסוד במיומנויות למידה. צוות המרצים במכינה הטכנולוגית מגויס כולו להצלחתכם והמכינה הטכנולוגית ב'הנדסאים תל אביב' פתוחה עבור כולם.

  המכינה הטכנולוגית מתאימה לכל מי ששואף להתקבל ללימודי הנדסאים באחת מהמכללות להנדסאים בארץ, ואינו עומדים בתנאי הקבלה. במכינה הטכנולוגית תוכלו להשלים את הציונים החסרים, להגדיל את סיכוי הקבלה ואף לקבל ייעוץ מקצועי אישי בבחירת מסלול לימודי ההמשך לתואר הנדסאי.

  המכינה הטכנולוגית ב'הנדסאים תל אביב' מתקיימת במתכונת של לימודי ערב, והיא מתאימה גם לאנשים עובדים.

  משך הלימודים במכינה הוא מאוקטובר עד יולי, 3 פעמים בשבוע (תלוי המקצוע שנלמד).

  תנאי הקבלה למכינה הטכנולוגית הם:

  • ראיון אישי
  • בעלי תעודת בגרות חסרה או ללא תעודת בגרות כלל

  ·              בעלי תעודה ה/ אישור על סיום 12 שנות לימודים ממוסד חינוכי מוכר בארץ.

  לבוגרי ולבוגרות המכינה הטכנולוגית אשר השלימו בהצלחה את כל חובותיהם תוענק תעודת גמר מטעם 'הנדסאים תל אביב'.

  מטרת המכינה הטכנולוגית היא להעניק הזדמנות להשלים את תנאי הקבלה הדרושים ללימודי הנדסאי, להעשיר ולרענן את הידע הקיים ולהקנות ידע נרחב חדש במקצועות היסוד במיומנויות למידה. צוות המרצים במכינה הטכנולוגית מגויס כולו להצלחתכם והמכינה הטכנולוגית ב'הנדסאים תל אביב' פתוחה עבור כולם.

  ראש המגמה- מר מנחם ריקלין

  מנחם ריקלין הינו בעל ניסיון מגוון בהוראת אוריינות ועברית באקדמיה ובתכניות תואר ראשון לעולים חדשים. כמו כן, הינו בעל ניסיון מגוון בהוראת מד"ח, פילוסופיה של המדע, עולם קדום, אוריינות, אסטרטגיות למידה ועברית באקדמיה ובתוכניות לתואר ראשון ושני לעולים חדשים.
  ריקלין מלמד במוסדות אקדמיים שונים ובמכללת הדסה ירושלים לימד ריקלין כ-5 שנים אוריינות ועברית במחלקות ומגזרים שונים, ביניהן: סטודנטים לתואר שני במחלקה להפרעות בדיבור, סטודנטים במכינת מדעי המחשב, מכינת מדעים ומכינת מדעי החברה,  סטודנטים מהמגזר הערבי במכינת מדעים ומדעי החברה, סטודנטים חרדים במכינה למדעים.
  ריקלין הוא בעל תואר ראשון בהצטיינות מאוניברסיטת בר אילן, במקרא בשילוב לשון ותחביר ובעל תואר שני מהחוג למקרא באוניברסיטת בר אילן. כמו כן, הוא בעל תעודת הוראה. את לימודי ההוראה סיים בהצטיינות יתרה וכיום הוא חוקר את הממשק בין העולם הקדום לפיזיקה המודרנית.
  בסקר ארצי של התאחדות הסטודנטים בשנת 2018 מנחם נבחר לאחד מ-42 מרצים מעוררי השראה בישראל, מתוך 18,000 מרצים המלמדים בכלל האוניברסיטאות והמכללות בישראל.

  מגמות לימוד נוספות שתוכלו ללמוד אצלנו

  לפרטים נוספים השאירו הודעה

   התחל שיחה
   דברו איתנו :)
   היי, איך אנחנו יכולים לעזור לך?