מסלול לימודי ערב הנדסאי חשמל

הנדסאי חשמל

מסלול הלימודים לתואר הנדסאי חשמל נועד להעניק את הידע והכלים הנדרשים לתכנון, התקנת, ניהול, פיקוח ותחזוקת מערכות חשמל, תוך שמירה על כללי הבטיחות בעבודה. יש ביקוש גבוה ללימודי הנדסאי חשמל, זהו מסלול לימודים קצר וממוקד בהשוואה ל-4 שנות הלימוד הנדרשות לצורך תואר ראשון בהנדסת חשמל.


בגלל הביקוש הרב ללימודי הנדסאי חשמל יש מכללות המציעות למועמדים מסלול ללימודי ערב. לימודי ערב מאפשרים לסטודנטים לשלב בין לימודים לעבודה, זהו פתרון מושלם לכל מי שעובד ומעוניין לפתח קריירה כחשמלאי שכיר או עצמאי, לצעירים העובדים בשעות היום וחייבים להמשיך ולהתפרנס גם במהלך הלימודים, ולכל מי שמעוניין לעבור הסבה מקצועית לאחד התחומים המבוקשים בתעשייה ובשוק העבודה.

מהם היתרונות ללמידה בערב?

לימודי ערב הנדסאי חשמל מאפשרים לכל אדם לרכוש מקצוע נדרש ומבוקש בשוק העבודה. מסלול הלימודים בשעות הערב מאפשר לאנשי מקצוע בתחום החשמל להתקדם מקצועית ולקדם את הקריירה שלהם, הלימודים בשעות בערב מתאימים גם לחסרי ידע בתחום החשמל המעוניינים לעבור הסבה מקצועית ולכל מי שעובד בשעות היום ומעוניין לעבוד בתחום החשמל.
לימודים בשעות הערב מאפשרים לסטודנטים לעבוד בשעות היום, לפרנס את המשפחה ולשמור על מקום העבודה הנוכחי. זהו פתרון מצוין לכל מי שמעוניין לפתח קריירה בתחום החשמל ולשלב בין לימודים ועבודה. ראוי לציין כי לא כולם יכולים ללמוד בשעות הבוקר, ומעבר לעובדים שחייבים לעבוד בשעות המקובלות אצל המעסיקים השונים, יש גם אימהות ואבות המגדלים ילדים ויכולים להתפנות ללימודים רק בשעות הערב כאשר בן או בת הזוג חוזרים מעבודתם.

הנדסאי חשמל – מידע כללי

החיים בעולם המודרני תלויים באספקה שוטפת וזמינה של חשמל, הביקוש לחשמל הולך וגובר עם השנים, לכן יש דרישה גבוהה לאנשי מקצוע מיונים ומנוסים לצורך תכנון, תחזוקה ותפעול של מערכות חשמל שונות. גם בתעשייה יש מתקני חשמל המחייבים ניהול, בקרה ותחזוקה שוטפת על ידי חשמלאים מוסמכים ובעלי ידע וניסיון מתאים.
לימודי ערב הנדסאי חשמל נועדו להכשיר את הסטודנטים לרישיון חשמלאי מוסמך, לאחר שנת ניסיון אחת הבוגרים זוכים אוטומטית לשדרוג הרישיון לדרגה של חשמלאי ראשי, ולאחר שנתיים נוספות זוכים לשדרוג לדרגה של חשמלאי הנדסאי, דרגה זו מאפשרת להנדסאי לערוך ולתכנן תוכניות חשמל עד לעוצמת זרם של 630X3 אמפר.

למי מתאים הנדסאי חשמל?

תוכנית הלימודים להכשרת הנדסאי חשמל מתאימה בדרך כלל לבעלי רקע טכני, לאנשי מקצוע בתחום החשמל ולחסרי כל ניסיון בתחום. הלימודים מקנים תעודת הנדסאי מטעם מה"ט ומאפשרים לבוגרים לעבוד במגוון תפקידים כשכירים או כעצמאים. זהו תואר יוקרתי ומבוקש המבטיח עבודה בשפע, קריירה יציבה ומאתגרת ועיסוק באחד התחומים המעניינים, במיוחד כיום בגלל ההתפתחויות הטכנולוגיות והמעבר למתקני אנרגיה חלופית.

איזו הכשרה ניתנת בזמן הלימודים ומה כוללת תוכנית הלימודים?

במסגרת לימודי הנדסאי חשמל תוכנית לימודים כוללת נושאים רבים המקנים את כל הידע התיאורטי והניסיון המעשי הנדרש לעבודה בתחום. תוכנית הלימודים כוללת נושאים מרתקים כגון: תורת החשמל והאלקטרוניקה, תכנון מעגלים חשמליים, אנרגיות מתחדשות, תכנון מערכות חשמליות, לוחות חשמל, אלקטרוניקה תקבילית וספרתית, מערכות ממוחשבות, בקרים מתוכנתים, מערכות פיקוד ובקרה ועוד. כמו כן לומדים מקצועות יסוד כמו מתמטיקה, שרטוט טכני, אנגלית טכנית ופיזיקה.
בוגרי הנדסאי חשמל במסלול ערב בהנדסאים תל אביב זוכים לקורס ניהול פרויקטים להנדסאי חשמל, ללא עלות נוספת. בסיום הלימודים הבוגרים מקבלים דיפלומה מטעם מה"ט ומבית הספר להנדסאים, לאחר שנת ניסיון הם מקבלים דרגה של חשמלאי ראשי, ולאחר שנתיים נוספות הדרגה משתדרגת לחשמלאי הנדסאי.

לפרטים והרשמה לקורס הנדסאי חשמל לחץ כאן