הנדסאים תא

ספרים נבחרים בנושא הנדסת מכונות

הנדסת מכונות נחשבת לתחום מרכזי בעולם ההנדסה, בוגרי המגמה עוסקים בתכנון, פיתוח, ייצור ותחזוקה של מערכות מגוונות ובהפיכתן של תגליות מדעיות למוצרים מתקדמים המועילים לאדם ולחברה. כדי להפוך לאיש מקצוע בתחום הנדסת המכונות יש להירשם ללימודים ולרכוש ידע מקיף בתחומים רלוונטיים.

חשוב לדעת כי תחום הנדסת המכונות מתפתח במהירות ובעקביות, לכן הנדסאים ומהנדסים חייבים להתעדכן במגמות חדשות בתחום ההנדסה, לקרוא מחקרים בתחומים הנדסיים, ללמוד על שיפורים בתחומים מסוימים בעולם הנדסת המכונות ולהישאר מעודכנים. הדרך היעילה והבטוחה להישאר מעודכנים ולהעמיק את הידע והכלים הוא באמצעות ספרים נבחרים בנושא הנדסת מכונות. כדי לסייע לכם להעמיק את הידע המקצועי והפרקטי הנדרש למהנדסים ולהנדסאים הכנו עבורכם סקירה על 5 ספרים נבחרים בנושא הנדסת מכונות.

Engineers Practical Databook – מאגר מידע מעשי ומדריך עזר לסטודנטים ואנשי מקצוע

ספר חובה לכל סטודנט ולכל איש מקצוע בתחום הנדסת המכונות, הספר נכתב על ידי ג'יי סמית. הספר מספק מידע עדכני וחיוני לכל סטודנט להנדסה ולאנשי מקצוע, מאגר המידע המעשי משמש כמקור מידע אמין וחשוב לנוסחאות חיוניות, תרשימים, נתוני חומרים, יסודות החשמל, אלקטרוניקה, מכניקה, תרמודינמיקה, ניהול פרויקטים ועוד.

בקרה במכונות – שלושה חלקים

ספר לימוד חשוב המיועד לסטודנטים הלומדים הנדסת מכונות. מטרתו העיקרית של הספר היא להעניק לסטודנטים כלי חשיבה שיאפשרו להם להבין את פעולתן של מערכות מכונות מורכבות ומתוחכמות, להבין כיצד מדע הלוגיקה משפיע על פעולתן של המכונות ולהעניק ידע המאפשר לסטודנטים להתנסות בבניית מערכות ממוחשבות עם פתרונות בקרה מתקדמים. הספר כולל דוגמאות והמחשות.

יש שלושה חלקים לספר בקרה במכונות, הספר נכתב על ידי דני קלוס ועודד רייכספלד, החלק הראשון עוסק בלוגיקה, החלק השני מתמקד בעקרונות מדעיים והחלק השלישי עוסק בהיבטים פיזיקליים ומתמטיים.

מבוא להנדסת מכונות – An Introduction to Mechanical Engineering

מחברי הספר מבוא להנדסת מכונות הם ג'ונתן וויקרט וקמפר לואיס, זהו ספר לימוד חובה לכל הסטודנטים. הספר מתמקד בתחום ההנדסה המכנית של ימינו, יש בו ידע מקיף הנחוץ לסטודנטים בשנה הראשונה והשנייה ולאנשי מקצוע, והספר נחשב לכלי שימושי מאחר ויש בו דוגמאות לפתרון בעיות טכניות וכלים הנחוצים לתכנון ולניתוח הנסי וטכנולוגי בתחום ההנדסה המכנית.

חלקי מכונות 3-1

סדרת הספרים חלקי מכונות מאת המחברים יוגין וינגר, מיכאל פרישמן, יעקב אסתרליס, מרק הלפרן ויהושע גביש, מיועדת לסטודנטים הנרשמים ללימודי הנדסאי מכונות ולתלמידי י"ג – י"ד. כל פרק בספר עוסק בקבוצה של חלקי מכונות, וכולל פירוט והרחבה על תפקידי החלק, חומרים, תקנים, שיטות ודרכים, טבלאות ונספחים, ובסוף הפרק יש תרגילים.

מכטרוניקה

ספר חובה לסטודנטים העוסק במכטרוניקה, בדגש על מערכות בקרה אלקטרוניות. הספר מאת המחבר וו. בולטון משלב בין תחומי ידע הלקוחים מהנדסת אלקטרוניקה, הנדסת מכונות והנדסת מחשבים, יש תיאור מפורט של תהליכים וטכנולוגיות והספר מעמיק את הידע ומקנה כלים חשובים לסטודנטים ולאנשי מקצוע.

מבוא לבקרה במכונות

הספר מבוא לבקרה במכונות מאת רפאל גל וניסים ביתאור מיועד לסטודנטים הלומדים מערכות ייצור ממוחשבות שמתמחים בתיב"ם, במכונאות רכב ובאחזקת מכונות. הספר כולל סקירות מקצועיות של רכיבי הפיקוד וההפעלה במערכות אוטומטיות.

לימודי הנדסאי מכונות

במסגרת לימודי הנדסאי הסטודנטים נדרשים לקרוא לא מעט ספרים בעברית ובאנגלית, ומעבר לספרי הלימוד כדאי לרכוש ספרי עזר כדי להעמיק את הידע ולרכוש מיומנויות נוספות בתחום. כל ספר עליו המלצנו קשור למקצוע ייחודי אותו לומדים במסגרת הנדסת מכונות, לדוגמה הספר מכטרוניקה מתאים לקורס מכטרוניקה, בעוד הספר מאגר מידע מעשי מתאים לכל הסטודנטים הלומדים הנדסת מכונות ולאנשי מקצוע הזקוקים לעזרה.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

התחל שיחה
דברו איתנו :)
היי, איך אנחנו יכולים לעזור לך?