השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם

  השאירו פרטים

  טיפים לראיון עבודה

  אחראית המרכז

  קרן אוחיון

  שעות פעילות

  8:00-15:00

  מייל

  keren@cts.org.il

  מספר טלפון

  03-7653156

  איך להתכונן לראיון עבודה

  את הכישורים שלכם והיכולות האישיות שאתם מביאים לתפקיד לא תצליחו לשנות אבל אין ספק כי אם תתכוננו נכון לראיון תוכלו להגדיל משמעותית את סיכוי הקבלה שלכם לתפקיד. אחרי הכל כבר נאמר ש"אין הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשון".

  אספו מידע על מקום העבודה

  איסוף מידע והכנה מוקדמת של מקום העבודה הוא חיוני בטרם תגיעו לראיון. כיום, עם אתר החברה, גוגל והרשתות החברתיות כבר לא מדובר במשימה מורכבת מדי. הבינו על המאפיינים של החברה ועובדיה, המבנה הארגוני, סוג הפעילות. כדאי לנסות לדבר עם אנשים העובדים בחברה או עבדו בעבר על ההתנסות שלהם עם המקום.

  נסו להבין מהם הכישורים הדרושים לעבודה במקום זה, מעבר לכישורים הפורמליים הכתובים במודעה ומהם התכונות הזוכות להערכה גבוהה יותר בארגון. כמובן שכדאי לאסוף מידע מקדים על המראיין או מי אמור לראיין אתכם ותפקידו בארגון וללמוד על אופיו, מעמדו בארגון ומהם התכונות שאותם הוא מעריך.

  הימנעו מתקלות צפויות

  אל תחכו לדקה ה – 90 וכדאי לוודא מראש היכן מתקיים הראיון, מה דרכי ההגעה והאם צפויים בפקקים בדרך. כדאי כמובן לצאת עם מקדם בטחון על כל צרה וכמובן להכין מראש פריטים הנדרשים לראיון כמו קורות החיים, תעודת זהות, המלצות ועוד. רצוי מאוד להקדים וללכת לישון

  הופעה נאותה

  כמעט ואין צורך לומר זאת אך כמובן  הגיעו לריאיון בלבוש הולם, מכובד, מסודר ומטופח, יחד עם זאת, השתדלו להיות מי שאתם- מראיינים מאוד רגישים לזיוף ולחוסר אותנטיות.

  השתדלו לישון טוב בלילה שלפני ולבוא ערניים וחינניים.

  שפת גוף ואנרגיות

  זכרו שבמהלך הראיון אתם מדברים ומתבטאים גם באמצעות שפת הגוף. המעסיק והמראיין מקשיבים לא רק לדברים הנאמרים, אלא גם למכלול התנועות והסימנים אשר הנכם מבצעים מבלי לשים לב. אם אתם נרגשים –  עדיף לעצור לרגע, אולי אף לשתף את המראיין, הכנות עשויה להביא להקלה רבה.

  לפני הראיון ואחריו

  תהליך הקבלה אינו מתחיל ונגמר רק בראיון אלא גם בזמן ההמתנה ייתכן ואתם נבחנים: פקידת הקבלה/ מזכירה או כל אדם אחר בחלל ההמתנה יכול להיות עדות לאופן בו אתם מתנהלים ולומר למראיין במידה וראו משהו חריג. היו חביבים כלפי העובדים במשרד, זכר ושגם זמן זה עשוי להוות חלק מתהליך הבחינה והתבוננות.

  שלב השאלה המכשילה

  כמובן ועלולות לעלות שאלות מכשילות בראיון העבודה הנוגעות לכלל המרואיינים וישנן שאלות ספציפיות שעשויות לצוץ מתוך קורות החיים הפרטניים שלכם .

  כדאי לנסות לחשוב על מכשלות שעלולות לצוץ – לדוגמא פרק זמן ממושך שלא עבדתם, זמן קצר במקום עבודה מסוים, חוסר בכישורים רלוונטיים כמו השכלה. התאמנו והתכוננו בעזרת עם מי שעבר לאחרונה ראיונות עבודה / איש מקצוע בתחום משאבי האנוש/ יועץ קריירה.

  שאילת שאלות

  בסיום הראיון המראיין נוהג לשאול האם גם לכם יש שאלות וכדאי לנצל זאת לא רק כדי ללמוד על העבודה אלא גם להצטייר כאנשים חושבים ובעלי בטחון.

     איך כותבים קורות חיים


  נטוורקינג?
  מה זה ואיך עושים את זה

  מאז 1990

  מעל 30 שנות נסיון בהשכלה

  מובילים

  בשיתופי פעולה עם התעשייה

  90%

  מימון שכ"ל לחיילים משוחררים

  לפרטים נוספים השאירו הודעה

   התחל שיחה
   דברו איתנו :)
   היי, איך אנחנו יכולים לעזור לך?