הנדסאים תא

רעיונות לפרויקט גמר בהנדסאי תוכנה

סטודנטים הלומדים הנדסאי תוכנה רוכשים ידע תיאורטי ומעשי רחב ומקיף, הם זוכים לכל הידע הנדרש כדי להשתלב בקלות ובמהירות בתעשיית ההייטק המתקדמת, והדיפלומה שלהם פותחת דלתות ומבטיחה להם שפע אפשרויות תעסוקה. במסגרת הלימודים לדיפלומת הנדסאי תוכנה הסטודנטים רוכשים ניסיון מעשי באמצעות הכנת והגשת פרויקט גמר, הפרויקט נועד למצות את הידע, היכולות והכלים שנרכשו במהלך הלימודים.

חשוב לדעת כי פרויקט הגמר במסגרת הלימודים מאפשר לבוגרי הנדסאי תוכנה להתקבל לעבודה בקלות מאחר והוא משמש ככרטיס כניסה ישיר להייטק הישראלי, ובנוסף פרויקט הגמר יכול לשמש כבסיס ליזמות טכנולוגית ולהקמת חברת סטארטאפ לבד או בעזרת משקיעים. לכן, בחירה נכונה של פרויקט הגמר מתחילה בתכנון, במחקר ובבדיקות שוק – מומלץ לבחור רעיון שיכול לסייע לבוגרי הנדסאי תוכנה להתקבל לעבודה בחברות ההייטק המובילות, וכדי לסייע לכם אנו מציגים מספר רעיונות לפרויקט גמר שיכול לסייע לכם בשלב ראיונות העבודה או כבסיסי לזימות.

פיתוח תוכנה עבור ארגון/עסק קיים

סטודנטים הלומדים תכנות וזקוקים לרעיון מקורי לפרויקט גמר, יכולים לפנות לחברות ולארגונים קיימים ולהציע להם תוכנה (או אפליקציה) שתסייע לארגון. פיתוח תוכנה עבור ארגון קיים מאפשר לסטודנטים להתנסות בעבודה היומיומית של מפתחי תוכנה ואפליקציות, ומעבר לתרגול ולהתלמדות המעשית, רוכשים ידע וכלים נוספים, ופרויקט הגמר יכול לשמש את הסטודנט ככרטיס כניסה לארגון עבורו הוא פיתח את התוכנה או כדי להתקבל לעבודה בחברות הייטק.

אגב, לא חייבים לפתח תוכנה לארגון עסקי, אפשר לפנות לעמותות ולמלכ"רים ולהציע להם תוכנה חינמית ושימושית, וכך מעבר להגשת פרויקט הגמר בבית הספר להנדסאים כחלק בלתי נפרד מרשימת המטלות הנדרשות, הסטודנט זוכה לתעודת הערכה מהעמותה והוא יכול להתגאות בפרויקט שלו שמסייע לאנשים רבים.

פיתוח משחק (גיימינג)

תעשיית הגיימינג פורחת ומגלגלת מיליארדי דולרים בשנה, לכן זו הזדמנות מצוינת לסטודנטים להוכיח את היכולות שלהם בפיתוח משחקים למחשב, לקונסולה או לטלפון הנייד. במסגרת לימודי הנדסאי תוכנה לומדים שפות תכנות כמו ג'אווה ורוכשים ידע גם בסביבות פיתוח מתקדמות המיועדות לפיתוח משחקים אונליין. הגשת פרויקט גמר כמו משחק מבטיחה נקודות זכות רבות עבור הסטודנט, הוא יכול להציג את הפרויקט בראיונות עבודה להייטק או להמשיך בפיתוח הרעיון כבסיסי ליזמות ולהקמת חברת גיימינג חדשה.

פיתוח אפליקציה למובייל ו/או לווב

יש ביקוש רב למפתחי אפליקציות למובייל ולווב, לכן אם מחפשים רעיון לפרויקט גמר במסגרת הנדסאי תוכנה, כדאי לחשוב על רעיונות רלוונטיים ולפתח אפליקציה חדשה ושימושית. אם אין לסטודנט רעיון לפיתוח אפליקציה הוא יכול להיעזר בסביבה הקרובה כדי לבדוק איזה אפליקציה חסרה לאנשים שונים. האפליקציה המשמשת כפרויקט גמר יכולה להפוך בסיס ליזמות לאחר הלימודים לכן כדאי לבחור היטב את הרעיון ויש לבצע מחקר שוק מעמיק.

פיתוח כלי למידה

בתעשיית ההייטק יש חברות רבות העוסקות בפיתוח כלי למידה, במיוחד כיום על רקע משבר הקורונה שהביא לשינויים רבים בחיינו. יש ביקוש רב לכלי למידה חדשניים ונוחים הן במערכות החינוך הממלכתיות והן באקדמיה ובשוק הפרטי. כדאי לבחור רעיון חדשני העונה על צורך קיים וכך הפרויקט יכול להפוך למוצר מצליח והסטודנט יכול להקים חברת סטארטאפ.

פיתוח תוכנה לבדיקת הכנסות

יש ביקוש רב לתוכנות ולאפליקציות מתקדמות לבדיקת הכנסות, לניהול חשבונות באינטרנט ולהפקת חשבוניות וקבלות אונליין. סטודנטים המגישים פרויקט גמר יכולים לפתח אפליקציה ייעודית העונה על צורך קיים לבדיקת הכנסות, הפרויקט ישמש אותם ככרטיס כניסה ישיר להייטק ולעבודה בחברות מובילות העוסקות בפיתוח תוכנות מסוג זה.

פיתוח תוכנה כשירות SAAS

תוכנה כשירות (SaaS – Software as a Service) היא תוכנה ייעודית ובהתאמה אישית מלאה לארגונים ולעסקים שונים. תוכנה כשירות חוסכת עלויות רבות לארגונים, לרוב היא מבוססת על מחשוב ענן, והיא מציעה יתרונות רבים למשתמשים. בוגרי לימודי הנדסאי תוכנה המחפשים רעיון מקורי לפרויקט גמר יכולים לפתח תוכנה כשירות, והתוכנה תשרת אותם היטב במהלך ראיונות עבודה מאחר ויש ביקוש רב למפתחים בתחום זה.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

התחל שיחה
דברו איתנו :)
היי, איך אנחנו יכולים לעזור לך?