שירותי חוות דעת הנדסית וביקורת מבנים בהתאם לדרישות הלקוח

חוות דעת הנדסית וביקורת מבניםחוות דעת הנדסית וביקורת מבנים

האם רכשתם דירה חדשה מקבלן ואתם זקוקים לחוות דעת הנדסית ולביקורת מבנים על ידי חברה מקצועית המתמחה בכך?

מתכננים לרכוש דירה למגורים או להשקעה ורוצים חוות דעת מקצועית לגבי איכות הנכס והתשתיות הקיימות בו? חוששים לרכוש דירה עם ליקויי בנייה ומחפשים חברה אמינה המתמחה במתן חוות דעת הנדסית ובאיתור ליקויי בנייה במבנים?

חברה מקצועית המתמחה בחוות דעת הנדסית ובאיתור ליקויי בנייה משתמשת בציוד טכנולוגי חדשני ומתקדם על מנת לספק חוות דעת מקצועית ואמינה. צוות החברה בוחן את כל המבנה כדי לאתר כשלי וליקויי בנייה, בעיות בתשתיות הקיימות ובעיות נוספות. בין השאר החברה מציעה את השירותים הבאים:

  • חוות דעת הנדסית עקב נזקי מים ורטיבות.
  • חוות דעת הנדסית למבנים אחרי שריפות.
  • ביקורת מבנים לאיתור ליקויי בנייה ואי התאמה לתקנים ולתוכנית האדריכל.

מה כוללת חוות דעת הנדסית?

חוות דעת הנדסית מבוססת על בדיקות מתקדמות במבנה באמצעות מכשור טכנולוגי, הבדיקה מבוצעת על ידי אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים, ובפיקוח של מהנדס מקצועי ומוסמך. חוות דעת הנדסית כוללת לרוב:

  • מידע כללי אודות מצב המבנה, המתחם והתשתיות.
  • רישום ליקויי בנייה וכשלים שנמצאו בבדיקה.
  • אבחון הגורמים המשפיעים על מצב המבנה והליקויים הקיימים בו.
  • אומדן והערכת העלויות הנדרשות לתיקון הבעיות שהתגלו בביקורת.
  • כתב כמויות של חומרים לתיקון הבעיות במבנה.
  • המלצות על שיטות תיקון מתקדמות ואיכותיות לטיפול יסודי בבעיות שהתגלו.

בהתאם למבנה בו מבצעים ביקורת, המהנדס וצוות הבדיקה יבחנו גם את תוכנית הבנייה שנקבעה על ידי האדריכל כדי להשוות לביצוע בפועל ולמצב הקיים במבנה. כמו כן, חוות דעת הנדסית כוללת גם פסקה העוסקת בנושא האם לתבוע את חברת הביטוח כדי למזער נזקים ולחסוך בעלויות התיקון, בהתאם למקרה.

אגב, התחום של חוות דעת הנדסת וביקורות מבנים הולך ומתמקצע בארץ, יש דרישה גבוהה להנדסאים ולמהנדסים בעלי ידע עדכני וניסיון מעשי, ובסיום לימודי הנדסאי אפשר להשתלב בתחום זה ההולך ומתפתח, או לעסוק בתחום כעצמאים.

מי צריך חוות דעת הנדסית וביקורת מבנים?

שירות ביקורת מבנים ומתן חוות דעת הנדסית מיועד לכולם, ללקוחות פרטיים הרוכשים דירה חדשה מקבלן, ללקוח המעוניין לרכוש דירה או בית פרטי יד 2 בשוק החופשי, יזמים המעוניינים לבדוק את איכות הבנייה של קבלני הביצוע בשטח, חברות לניהול נכסים, לקוחות פרטיים הזקוקים לחוות דעת מקצועית ולהערכה של עלויות תיקון הנכס אחרי נזקי מים או אש, וכמובן לחברות בנייה הזקוקות לחוות דעת מקצועית ולאומדנים שונים כמו עלויות התיקון.

כדאי לדעת כי במהלך הבדיקה במבנה, הצוות המקצועי של החברה לביקורת מבנים ולחוות דעת הנדסית, מבצע בדיקות מעמיקות ומקיפות במבנה וסביבתו. הבדיקה המקצועית כוללת אבחון ובדיקת קירות פנים וחוץ, גגות ו/או תקרה, תשתיות אינסטלציה, תשתיות חשמל, ליקויי בנייה בתחום הריצוף והחיפוי, אבחון ובדיקת חומרי הבנייה בהתאמה לתוכנית המקורית שנכתבה על ידי אדריכל, איתור שיטות בנייה שאינן עומדות בתקנים המחייבים בארץ ועוד.

חוות דעת הנדסית הכוללת פירוט של תוצאות הבדיקות לביקורת מבנים מסייעת ללקוח במו”מ מול הקבלן או המוכר, כמו כן ניתן להציג את חוות הדעת בבית משפט, לדרוש מהקבלן לתקן את הליקויים שנמצאו או להפחית במחיר הנכס אם רוכשים אותו בשוק החופשי.צריכים עוד מידע? אנחנו פה בשבילכם צרו קשר עוד היום