הנדסאים תא

שפת תכנות הכי מבוקשת לשנת 2022

איזה שפת תכנות כדאי לכם ללמוד בשנת 2022? האם יש שפת תכנות שכדאי ללמוד לקראת העתיד שלכם בעולם ההייטק? כיצד לבחור נכון אילו שפות תכנות כדאי ללמוד כדי לפתח קריירה משגשגת בהייטק?

ענף הייטק בישראל ממשיך להתפתח במהירות ולהוביל את הכלכלה להישגים מרשימים, וכיום יש תחרות קשה בין חברות ההייטק על עובדים מיומנים השולטים בשפות התכנות הפופולריות ביותר. לאחרונה פורסם סקר גלובלי מקיף של חברת קודין גיימס, הסקר כלל כ-15,000 משתתפים ובהם מפתחים, מנהלי משאבי אנוש ומנהלים בכירים בתעשיית ההייטק. הסקר בחן אילו שפות תכנות הן הכי מבוקשות כיום בעולם, ותוצאות הסקר הן ששפות התכנות הכי מבוקשות הן JavaScript, פייתון, Java, C# ו-Angular.

סקירה קצרה על שפות התכנות הכי מבוקשות

  • JavaScript – ג'אווה סקריפט, או בשמה המקוצר JS, היא שפת תכנות דינמית ומונחית עצמים שמתאימה בעיקר לשילוב באתרי אינטרנט, היא רצה על דפדפן האינטרנט בצד הלקוח. למעשה, JS מרחיבה את היכולות של שפת ה-HTML, היא מאפשרת לפתח יישומי אינטרנט מתקדמים ומתוחכמים, והיא משולבת ברוב האתרים המודרניים כדי להציג דפים דינמיים.
  • Python – פייתון היא שפת תכנות דינמית ומבוקשת בארץ ובעולם, שפת התכנות הפופולרית תוכננה בדגש על קריאת הקוד והיא כוללת מבנים ייעודיים המאפשרים לפתח אוטומציה של תהליכים. זו שפת תכנות נפוצה ומשתמשים בה מפתחי תוכנה, מהנדסים, מתמטיקאים, מפתחי בינה מלאכותית, מומחים לסטטיסטיקה ומפתחי אתרים ואפליקציות.
  • Java – ג'אווה היא שפת תכנות בעלת שימוש נרחב ביותר בעולם האינטרנט, זו אחת משפות התכנות המבוקשות ביותר בעולם ועיקר המשתמשים בה הם מתכנתים ומפתחי אפליקציות.
  • C# – שפת סי שארפ היא שפת תכנות עילית ומרובת פרדיגמות, זו שפה מונחית עצמים המשלבת רעיונות כמו פונקציונליות, טיפוסיות חזקה ופרוצדורליות, השפה פותחה על ידי חברת מיקרוסופט כחלק מפרויקט הדוט נט.
  • Angular – אנגולר היא פלטפורמה ליישומי רשת בקוד פתוח המתוחזקת על ידי חברת גוגל, יש לה קהילת מפתחים ההולכת וגדלה מידי שנה, והפלטפורמה מתבססת על פיתוח בשפת JS, בעיקר לצורך פיתוח אתרים דינמיים. כדאי לדעת כי יש מחסור עצום במפתחים השולטים באנגולר, מאחר ורוב המפתחים מכירים את ריאקט (React) ואת שפת התכנות Node.js.

 

שפות הפיתוח שציינו נחשבות למבוקשות ביותר לשנת 2022, לכן אם אתם עובדים בפיתוח כדאי לכם להתעדכן ולעקוב אחר המגמות בענף ההייטק ובהתאם לצורך ללמוד שפה נוספת ולשפר מיומנויות וכישורים בשפות שבהן אתם שולטים. בשנת 2022 אלו הן השפות הצפויות להיות הכי מבוקשות בהייטק, לכן כאשר נרשמים ללימודים כדאי לעיין בסילבוס ולוודא כי תוכנית הלימודים כוללת את השפות המבוקשות.

כאשר לומדים שפות מבוקשות ניתן לקבל זימון לראיונות עבודה רבים, יש מחסור עצום במתכנתים ומפתחים בשפות הפופולריות ביותר, אלו שפות תכנות הצפויות להישאר איתנו עוד זמן רב וכדאי להכיר אותן ולשלוט בהן.
מעבר לביקושים למפתחים בשפות הפופולריות כמו פייתון, JS ו-C#, חשוב לדעת כי השכר למתכנתים השולטים בשפות המבוקשות הוא גבוה יותר, כך לדוגמה מפתחים השולטים בג'אווה סקריפט יכולים לצפות לשכר התחלתי של חמש ספרות, ולאחר חמש שנות ניסיון השכר הממוצע שלהם מגיע ל-30,000 עד 36,000 ₪ בחודש.

חשוב להדגיש כי שוק ההייטק דינמי ומשתנה כל הזמן, יש שינויים מהירים בטכנולוגיה וחשוב להתייחס גם להשלכות של תקופת הקורונה והמעבר לתשתיות בענן, וכדי להבטיח עבודה בסוף הלימודים כדאי ללמוד את השפות המבוקשות, לאחר שרבים התמקדו בשנתיים האחרונות בלימודי פול סטאק ו-Backend.
את שפות התכנות המבוקשות לשנת 2022 ניתן ללמוד במסגרת הלימודים במגמת הנדסאי תוכנה – לחצו על הקישור למידע נוסף.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

התחל שיחה
דברו איתנו :)
היי, איך אנחנו יכולים לעזור לך?