הנדסאים תא

תפקידים בולטים בתכנות

מדינת ישראל נחשבת בכל העולם למעצמת הייטק מובילה, ומבט מהיר בלוחות הדרושים מגלה כי חברות ההייטק מגייסות אלפי מועמדים למגוון רחב של תפקידים, ובמיוחד יש ביקוש לטאלנטים בתחום התכנות. אין זה סוד שרוב הצעירים, וכיום גם מבוגרים, מעוניינים להשתלב בתעשיית ההייטק הפורחת והמשגשגת, בעיקר כיום כאשר החברות מציעות תנאים מעולים ויש ריבוי הנפקות והצלחה גבוהה ליוניקורנים (חברות הזנק בשווי מוערך יותר ממיליארד דולר).

אילו תפקידים בולטים ממתינים למתכנתים? למי מתאים כל תפקיד ומה בדיוק עושים בתפקיד זה? כל זאת ועוד בכתבה שהכנו עבורכם.

ניהול פרויקטים

ניהול פרויקטים בהייטק הוא תפקיד ניהולי בכיר ומאתגר, יש תחרות גבוהה על כל משרה פתוחה. הגדרת התפקיד משתנה בהתאם למאפייני החברה והמוצר שהיא מפתחת, בדרך כלל מנהל פרויקטים משמש גם כמנהל מוצר, ובחברות רבות התפקיד דורש ניהול עובדים ושיתוף פעולה עם מנהלים ועובדים במחלקות נוספות. מנהל פרויקטים מביט על התמונה הכללית ועליו להתייחס ולקבוע לוחות זמנים, להקים צוותים לפיתוח המוצר, לנהל סיכונים בפרויקט, לנהל תקציב, לפתור בעיות וקונפליקטים בזמן העבודה והפיתוח ולנהל את הפרויקט בהתאם לתקנים מחייבים, צורכי הלקוחות, לבחור כלים טכנולוגיים לפיתוח המוצר ולהתוות את שלבי הפיתוח השונים עד השלמת הפרויקט בהצלחה.

מתכנתי Full Stack

יש דרישה עצומה למתכנתי פול סטאק (Full Stack), זהו אחד התחומים הלוהטים כיום בענף ההייטק. מפתח פול סטאק עוסק בפיתוח ממשקים ואתרי אינטרנט בצד לקוח ובצד שרת, עליו לשלוט במספר שפות תכנות על מנת לפתח קוד. השפות וכלי הפיתוח הנדרשים לתפקיד הם ג'אווה סקריפט, אנגולר, ריאקט, Node.JS, C#, MySQL ועוד.

מתכנתי Full Stack נהנים מסביבת עבודה מתקדמת ומרובת ממשקים, העבודה נעשית בצוותים, והם מהווים חלק משמעותי בצוות הפיתוח של חברת ההייטק. מתכנת פול סטאק מפתח את המוצר הטכנולוגי שעוצר על ידי מעצבי UX/UI והוא אחראי על פיתוח בצד שרת ובצד לקוח.

במציאות של היום, חלק גדול מחברות ההייטק מציעות למתכנתי פול סטאק עבודה היברידית, כלומר המתכנת עובד חלק מהזמן מביתו וחלק מהזמן במשרד.

מנהלי אבטחת מידע

אנשי ומנהלי אבטחת מידע וסייבר ניצבים בחזית הטכנולוגיה והתפקיד שלהם חשוב ומשמעותי בכל ארגון. יש לציין כי ישראל היא מעצמה בתחום אבטחת מידע וסייבר, והשקעות רבות מופנות לחברות הזנק העוסקות בפיתוח מוצרים לתחום זה. יש ביקוש רב למומחים לאבטחת מידע, הן בחברות הייטק והן בארגונים גדולים ומובילים בשאר הענפים במשק, כולל דרישה לאנשי אבטחת מידע לחברות ולמוסדות במגזר הציבורי.

מנהל אבטחת מידע אחראי בין היתר על הטמעת כלים ונהלים בארגון, פיקוח ובקרה על יישום נהלי אבטחת המידע בחברה, ניהול הרשאות לעובדים ולמנהלים, ייעוץ מקצועי למקבלי ההחלטות בחברה ועוד. מנהל אבטחה חייב להכיר את הטכנולוגיות החדשניות, לאפיין סיכונים ותרחישים שונים העלולים לאיים על החברה ומוצריה, להחליט ולהטמיע מוצרים ופתרונות בתחומי אבטחת מידע וסייבר ועוד.

ניהול בסיסי נתונים

בעולם הביג דאטה הנתונים הפכו למשאב חיוני והכרחי להצלחת הארגונים, ובסיס הנתונים הקיים בחברת הייטק מהווה את מאגר המידע החשוב ביותר להצלחתה. כל ארגון חייב לנהל היטב את מאגרי המידע והנתונים שלו, למשל נתונים אודות לקוחות, ספקים, מכירות, מלאי וכיוצא בזה. לכן, חברות רבות מגייסות מנהלי בסיסי נתונים עם ידע וניסיון רלוונטי, זו משרה ניהולית בכירה בארגון עם אחריות כבדה ולא מעט אתגרים בעבודה.

יש מגוון סוגים של בסיסי נתונים, לכן נדרשת השכלה בתחום ולרוב מגייסים מנהלים בעלי רקע וידע מתאים. בסיסי הנתונים הנפוצים ביותר בהייטק בפרט ובשאר הענפים בכלל הם אורקל, MYSQL, Microsoft SQL Server, 2DB וכו'.

לסיכום, בכתבה זו הצגנו בפניכם כמה תפקידים בולטים בתחום התכנות, אלו תפקידים מבוקשים בהייטק. כדי להשתלב בהייטק בתפקיד ניהולי מעניין, מאתגר ומתגמל – מומלץ ללמוד הנדסאי תוכנה מאחר והלימודים כוללים את כל הידע והכלים הנדרשים לאיוש התפקידים שציינו בכתבה.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

התחל שיחה
דברו איתנו :)
היי, איך אנחנו יכולים לעזור לך?