אדריכלות נוף

לימודי הנדסאים
אדריכלות נוף - מסלול לתואר הנדסאי אדריכלות נוף

אודות התחום

אדריכלות נוף היא אמנות התכנון, העיצוב, השיקום ושימור המרחב הירוק והבנוי שסביבנו, היא מולטי-דיסציפלינארית ומפגישה בין מגוון רחב של תחומי ידע, החל מבוטניקה, טופוגרפיה, אקלים, מערכות השקיה, קרקע, אקולוגיה וגיאוגרפיה ועד הנדסה, שרטוט ותכנון אדריכלי. מהגינה הפרטית ועד למרכזי הערים – אדריכלי נוף משאירים חותם. הם אמונים על עיצוב החוצות; מתכננים ומתחזקים פארקים, גנים, גינות, ריאות ירוקות, איי-תנועה, כיכרות, רחובות, שכונות, חופים, יערות, שמורות, שטחים ציבוריים, מוסדיים ופרטיים והם גם אחראים על שיקום ושימור המורשת ההיסטורית של נופי הטבע.

צור קשר לתיאום פגישת ייעוץ עם יועץ הלימודים שלנו.

אודות המגמה אדריכלות נוף

לימודי אדריכלות נוף ב'הנדסאים תל אביב' יאפשרו לכם לפתח מיומנויות תכנוניות, הנדסיות ואסתטיות בד בבד עם פיתוח מודעות לסביבה. במהלך הלימודים תלמדו כיצד מחברים בין מדע לבין אמנות על מנת ליצור סביבה מעוצבת אך עם זאת פונקציונלית, תוך התחשבות בגורמים חברתיים, כלכליים וסביבתיים, תרכשו מומחיות ייחודית ותצאו עם מקצוע שהביקוש אליו רק הולך וגדל.

לימודי הנדסאי אדריכלות נוף הם מרתקים ובלתי שגרתיים. במהלכם נצא לסיורים בשטח וגם תתנסו בעבודה מעשית. לצד הנחיה אישית וקבוצתית, לימודי סטודיו וסדנאות העשרה ביזמות עסקית ושיווק תרכשו ידע בתוכנות מחשב מתקדמות, תעסקו גם בהדמיות ובתלת ממד ותלמדו עם מרצים מובילים ועתירי ניסיון, המתרגמים את כל הידע והניסיון שצברו לטובת כל סטודנט וסטודנטית.

תיאור קצר על המקצוע

אדריכלי נוף מתכננים ומעצבים את המרחב ומחברים בין הפנים לבין החוץ. הידע הרב תכליתי במדע, בתכנון הנדסי של המרחב וקיימות מאפשרים לאדריכלי נוף לקחת חלק בעיצוב מדיניות לשימור, שיקום ולפיתוח הסביבה האורבנית וזו הכפרית והם גם ממלאים תפקיד חשוב בתכנון תוכניות בינוי ותוכניות מתאר. ההבנה כי הסביבה והמרחב הציבורי הם חלק אינטגרלי מאיכות החיים לצד המודעות ההולכת וגוברת להיבטים אקולוגיים הפכו את אדריכלי הנוף למבוקשים מאוד הן במגזר הפרטי והן במגזרים הציבוריים, המוסדיים והמסחריים, וההיצע הנמוך של אדריכלי נוף בישראל מבטיח לבוגרי מגמת אדריכלות נוף מקצוע מבוקש המציע שפע של אפשרויות תעסוקה.

מטרת התוכנית

מטרת תוכנית לימודי אדריכלות נוף ב'הנדסאים תל אביב' היא להכשיר אדריכלי נוף מומחים, בעלי יכולות תכנוניות, הנדסיות, יצירתיות ואנליטיות, היודעים לבחון את השטח על מאפייניו השונים, לרבות: סוג הקרקע, צפיפות קרקע, פני השטח (שיפוע, מישור וכו') נגישות למים, לשמש, צל, גישה לתשתיות ואלמנטים בנויים – על מנת ליצור סביבה אטרקטיבית ובטוחה שתהווה מקום מפגש נעים ובר-קיימא בין האדם, התנועה, הרחוב והטבע. אנו מכשירים אדריכלי נוף שיודעים לנתח ולמפות את השטח, לתעד, לדווח לעצב אותו ולהציע פתרונות תכנון נוף מבוססים ויצירתיים, גם כאשר תנאי השטח מאתגרים. הבוגרים שלנו עובדים בסינרגיה עם אדריכלים, קבלנים, מהנדסים ורשויות מקומיות, הם יודעים להגיש תוכניות, לנהל פרויקטים מורכבים, לבצע חישובים ומדידות ולהתחשב גם בשינויי האקלים.

למי התוכנית מתאימה

לימודי הנדסאי אדריכלות נוף מתאימים לכל מי שמחובר טבע, אוהב נוף ושואף לחבר בינם לבין המרחב הבנוי. המקצוע דורש גישה יצירתית לצד ידע מדעי וטכני והוא עתיר אתגרים, לכן הוא אידיאלי לאנשים אחראים, אנליטיים, דייקנים ובעלי ראייה מערכתית כוללת. התוכנית מתאימה לאנשים שרוצים לחולל שינוי אמיתי, להשפיע ולעצב את פני העתיד והיא פתוחה גם לכאלו שאין להם ידע קודם וכן למי שמעוניין לעשות הסבה מקצועית.

תנאי קבלה

· תעודת בגרות מלאה
· או ציון עובר במקצועות: אנגלית 3 יחידות לימוד, מתמטיקה 3 יחידות לימוד והבעה עברית 2 יחידות לימוד.
· בוגרי מכינה 30+ ממוסד אקדמי מוכר
· בוגרי מכינות טכנולוגיות
למידע נוסף על תנאי הקבלה הקליקו: כאן

משך זמן הלימודים

מסלול לימודי ערב
· לימודי ערב – במסלול זה הלימודים מתקיימים 3 פעמים בשעות הערב, ביום שישי בבוקר, במשך 3 שנים, הם מתפרשים על פני 6 סמסטרים והם מתאימים לאנשים עובדים.

הסמכה

לבוגרים אשר השלימו את כל חובותיהם הלימודיות, לרבות הגשת פרויקט גמר והגנה עליו ומעבר 3 בחינות ממלכתיות, תוענק דיפלומת הנדסאי אדריכלות נוף מטעם מה"ט.

פרויקט גמר

פרויקט הגמר במגמת אדריכלות נוף הוא ההזדמנות שלכם להביא לידי ביטוי את כל הידע והכלים שתרכשו במהלך הלימודים. הפרויקט נערך תוך הנחיה אישית של אדריכל/ית נוף מוסמך, המלווה את הסטודנטים והסטודנטיות לאורך כל הדרך, מתכנון פרויקט הגמר ועד הגנה עליו בפני בוחנים חיצוניים. נקדיש את 2 הסמסטרים האחרונים במסלול הלימודים להכנה ויצירת פרויקט גמר וצוות המרצים במכללה יעמוד לרשותכם, יעניק סיוע, תמיכה ועזרה בכל שלב.

הכוון תעסוקתי

אנו ב'הנדסאים תל אביב' מעניקים לבוגרינו מעטפת של שירותי הכוונה תעסוקתיים ונסייע גם לכם בפיתוח הקריירה והשתלבות בעולם העבודה בתום הלימודים. יחידת ההכוון התעסוקתי שלנו מציעה סיוע בכתיבת קורות חיים והכנה לראיונות עבודה, ואנחנו נמצאים בקשר הדוק עם מגייסים במגוון מגזרים המחפשים להעסיק את בוגרינו.

לצד זאת, מפעילה המכללה לוח משרות מעודכן, ובו ממתינות לכם שלל משרות בתחום אדריכלות הנוף וכן סוכן חכם אוטומטי, המודיע על משרות חדשות שהתפרסמו בלוח.

פתיחת המגמה בכפוף לאישור  מה"ט

להרשמה ולתיאום פגישת ייעוץ, פנו אלינו עוד היום: 9135 *

צור קשר עם יועץ לימודים  תעסוקה

  בפני בוגרי לימודי אדריכלות נוף פתוחות שפע של הזדמנויות תעסוקה, אם כעצמאיים ואם כשכירים. בוגרי המגמה משתלבים בתחומי הניהול, התכנון, הייעוץ, הפיתוח, הפיקוח, הביצוע והתפעול ברשויות מקומיות, בהתיישבות, בקק"ל, ברשות הטבע והגנים, בנתיבי ישראל, במשרדים ממשלתיים, בחברות ניהול, במגזר הפרטי, המוסדי והמסחרי. הם ממלאים תפקידי מפתח במחלקות תכנון נוף, במשרדי אדריכלי נוף, הם מפקחים על גננים, עוסקים בשימור כמו גם בתכנון ובקרת מערכות השקיה.

  ייחודו של הנדסאים תל אביב

  ב'הנדסאים תל אביב' אנו שמים דגש על לימודים יישומיים וחיבור הסטודנטים והסטודנטיות למגמות עכשוויות בתכנון ופיתוח נוף, במגוון סביבות עבודה ובשלל תנאי שטח ואקלים. המטרה שלנו היא להכשיר אדריכלי נוף מקצועיים ומיומנים, בעלי חזון אישי וקול ייחודי ולשמש עבורכם מקפצה לקריירה מתגמלת בתחום אדריכלות הנוף. לשם כך, אנו מעמידים לרשות הסטודנטים שלנו כיתות וחללי סטודיו המאובזרים בציוד המתקדם ביותר. צוות המרצים שלנו במגמה לא נח לרגע על זרי הדפנה, מתעדכן בחידושים האחרונים ומשלב בתוכנית הלימודים תוכנות מחשב מתקדמות ביניהן: אילוסטרייטור, סקאצ'אפ ופוטושופ. יחס אישי לכל סטודנט וסטודנטית לצד לימודים בסטנדרט גבוה הם מסימני ההיכר שלנו והם שאחראים על אחוז מעבר הבחינות הגבוה של תלמידי 'הנדסאים תל אביב'.

  העתיד שלך בהייטק מתחיל כאן.

  איזה מסלול מתאים לך?

  Crownמגמות

  צריכים עוד מידע? אנחנו פה בשבילכם צרו קשר עוד היום