גדעון בילאק

מחדר הכושר לגאדג'טים רפואיים גדעון בילאק, שעלה לארץ מקנדה לפני כ-5 שנים, הוא סטודנט מצטיין לקראת סיום לימודי הנדסה רפואית

אני: גדעון בילאק

מגורים: מודיעין

על הספסל: סטודנט מצטיין, לקראת סיום לימודי  הנדסאי הנדסה רפואית ותעודת טכנולוג רפואי.

קצת על עצמי: נשוי פלוס ילד (בקרוב שניים), עלה לארץ בשנת 2008 מקנדה, שם סיים תואר בחינוך גופני ועסק בתחום. כיום נמצא בתקופת התנסות קלינית בחברת גאמידה, העוסקת בציוד רפואי.

למה דווקא המסלול הזה?: "תמיד היה לי קשר לטכנולוגיה, לאלקטרוניקה ולגאדג'טים. בחו"ל התעסקתי בחינוך גופני ונמשכתי מאד לכל הקשור בעזרה לאנשים, אבל תואר ברפואה היה קשה בגילי ובסטטוס המשפחתי שלי. לכן החלטתי לבחור במסלול של הנדסאי רפואי וטכנולוג בהנדסה רפואית, שעדיין מתחבר לעזרה לציבור".

סביבת החשיבה שלי: "סביבת הלימודים בקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה היא סביבה טובה ופתוחה. בניגוד ללימודי התואר שלי בקנדה, כאן האווירה פתוחה יותר, סטודנטים ניגשים למרצים, ומחליפים חיוכים ולחיצות ידיים במסדרונות. התחושה היא שקיימת סביבת לימודים נגישה ומשפחתית, והסטודנטים הם פחות או יותר בחתך גיל דומה, בין 25-35. גם התנהלות המרצים מולנו היא בגובה העיניים".

למה בקריה?: "התגייסתי לצבא בגיל מאוחר, ולאחר השירות הצבאי בדקתי איזה מוסד לימודים מעניק הטבות לחיילים משוחררים. במסגרת החיפושים גיליתי, שבקריה ללימודי הנדסה מעניקים 90 אחוזי הנחה לסטודנטים בשנתיים הראשונות. פרט להטבות הכלכליות, נוח לי להגיע לקריה ברכבת, וגם שמעתי רבות על המסלול של הנדסה רפואית, המשלב למעשה רפואה עם הייטק. ידעתי שזה מה שמתאים לי".

5 שנים מהיום: "אני רואה את עצמי עובד בסטרט-אפ, או בחברה גדולה, אולי אפילו בחברה שאני מתמחה בה כיום, מצליח ומתקדם. אני מקווה שגם יהיו לי עוד ילד או שניים".

מכוון רחוק: "יש לי מספר רעיונות לפיתוח גאדג'טים ומכשור רפואי, למרות שאין לי הכשרה של מהנדס. הייתי רוצה בעתיד לבצע שיתוף פעולה עם מהנדסים, ולפתח משהו יחד. כרגע אני רושם בצד את כל הרעיונות שלי, ומחכה להזדמנות הנכונה להוציא אותם אל הפועל".

תעבירו את זה הלאה: "כמאמן בחדר כושר יצא לי לראות הרבה צעירים שמתלבטים לגבי המשך לימודיהם, ואני תמיד ממליץ להם על התחום שאותו אני לומד. אני רואה בתחום הזה אופציות רבות, והלימודים בקריה מכשירים היטב לקראת העבודה המעשית, עם התמחות שהיא חלק מהדרישות, שבהחלט פותחת דלתות. מעבר לזה אני תמיד אומר: תשקיעו בזה, אל תעגלו פינות".

רוצים לשאול את גדעון? לחצו כאן לעמוד הפייסבוק

חולמים להיות הנדסאים רפואיים? לחצו כאן

Previous
Next