ליזה שמייב

פגשנו השבוע את ליזה שמייב פיינגולד, בוגרת מגמת תעשייה וניהול התמחות בלוגיסטיקה מסלול משולב, שסיימה את לימודיה בהצטיינות יתרה!! ליזה עובדת בחברת "סלע סחר מערכות אלקטרוניקה" כמנהלת איכות ולקוחות גדולים.

ליזה, כיום בת 37, התחילה את לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בקריה לאחר סיום לימודי תואר ראשון בתורת הספרות בהצטיינות ותואר שני בצרפתית מאוניברסיטת תל אביב. לשאלתנו, מה הניע אותה להירשם ללימודי הנדסאי תעשייה וניהול אחרי שני תארים ליזה השיבה: "כשעבדתי בתחום התעשייה וניהול, למדתי את התפקיד לבד, אך לא היה לי את הבסיס ולא היה לי את הידע המקצועי המלא לתפקיד הזה, לכן חיפשתי לימודים שיעזרו לי להבין מה בדיוק אני עושה. מבדיקה בפורומים, ומאמרים החלטתי לבחור בהנדסאי תעשייה וניהול- התמחות בלוגיסטיקה. לדעתי בלוגיסטיקה יש הרבה כיוונים להתפתח שמאוד מעניינים אותי כמו רכש, קניינות, ניהול פרויקטים".

ליזה ציינה כי לא רק שהיא התחברה למגוון קורסים בתכנית הלימודים של הנדסאי תעשייה וניהול אלא הם גם תרמו לה ברמה המקצועית: "הקורסים ניהול פרויקטים, הנדסת שיטות, סחר ושילוח בינלאומי מאוד סייעו לי בעבודה. דיווח טכני היה קורס מעולה וניצלתי את הידע להדרכות עובדים שעשיתי. מבחינתי היו הרבה קורסים שתרמו לי, גם הקורסים ניהול האיכות, הנדסת אנוש, ניהול מחסנים היו מעולים".

מבחינת המרצים ורמת הלימודים בקריה היא סיפרה כי "לכל מרצה היו את היתרונות שלו, המרצה איתן צואלה היה מאוד אכפתי ותמיד עוזר, אבי חנין מרצה טוב, שמאוד נהניתי בקורסים שלו והוא ידע להעביר את החומר באופן מתומצת וקולע. המרצה דורון מנגד מהקורסים לוגיסטיקה, רכש ומחסנים היה מעניין. ואחרון שמאוד אהבתי הוא מנחם לוי. בגדול, רמת הלימודים במכללה גבוהה, המרצים היו מאוד טובים והרמה של העברת הקורסים הייתה מאוד גבוהה".

הטיפ שלה לבוחרים בלימודי הנדסאי הוא קודם כל ליהנות מהלימודים ולא לראות רק את התעודה שבסוף. בנוסף, לבצע את המטלות ולחזור על החומר. "אני מאוד נהניתי ותוך כדי הלימודים בחנתי מה אני יכולה כבר עכשיו ליישם בעבודה שלי, התחלתי באקסל ושרטוט טכני".

פרויקט הגמר שלה עסק בבית דפוס אינטרנטי- בית דפוס שכל ההזמנות שלו מתקבלות דרך האינטרנט, כאשר הם משתמשים במשאבים של בית דפוס סקנו את הפעילות שלהם ואת פוטנציאל הרווח של החברה.

ליזה תמליץ על לימודים בקריה למי שיתעניין, גם מהסיבה שהשירות והיחס של צוות הקריה לדעתה היה מעולה, וגם אחרי הלימודים היא הרגישה שזוכרים כל סטודנט. נאחל לליזה הצלחה בקריירה.

Previous
Next