עופר חמו

שם: עופר חמו
מגורים: נס ציונה
על הספסל: "סיימתי בהצטיינות שני מסלולי לימוד לתואר הנדסאי חשמל ולתואר הנדסאי אלקטרוניקה".
למה הנדסת חשמל ואלקטרוניקה?: "התחלתי בלימודי חשמל, שכן זה המקצוע האהוב עליי. אני מחובר לעולם החשמל מגיל 16 וידעתי שזה התחום שאני רוצה להתמקצע בו ולהתפתח. לאחר שסיימתי את הלימודים לתואר הנדסאי חשמל, החלטתי להשלים את הנדרש לתואר הנדסאי אלקטורניקה-תקשורת. השילוב בין המסלולים הקנה לי ידע רחב המתבסס על שני התחומים, למשל נושאים כמו מתח חשמל נמוך ותקשורת, ולכן גם מצאתי עבודה בקלות".
סביבת החשיבה שלי: "סביבת הלימוד בקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה היא טובה ומספקת. אני שמח במיוחד לציין לטובה את ניר גהלי המלמד את תורת החשמל, אלקטרוניקה ספרתית ואלקטרוניקה תקבילית, שהוא מרצה בחסד. שיעוריו מתובלים בהרבה הומור, ידע ובאווירה טובה. כמו כן זכור לי לטובה מוטי בוכניק – המלמד את תורת החשמל ומערכות אלקטרוניות, שתמיד ידע לעזור ועשה זאת מכל הלב".
למה בקריה?: "בגלל האיכות ויחס המרצים. יתרון חשוב מאוד שניצלתי בלימודיי כאן היא האפשרות ללמוד בבקרים ולהשלים את התואר בשנתיים במקום בשלוש שנים".
5 שנים מהיום: "כיום אני עובד כראש צוות חשמל בחברת אלבקס לבית חכם. בחמש השנים הקרובות אתקדם כנראה לתפקיד של מנהל פרויקטים ובהמשך ארצה להיות עצמאי".
10 שנים מהיום: "להרחיב את החברה שלי, כך שתעסוק גם בחשמל וגם באלקטרוניקה".
מכוון רחוק "השאיפה שלי היא להקים חברה העוסקת בכל סוגי החשמל: מתח נמוך, אלקטרוניקה, חשמל חכם, תקשורת וכדומה".
תעבירו את זה הלאה: "אני ממליץ לנרשמים ללמוד מה שמעניין ומסקרן אותם. לא לצאת ללימודים רק כיוון ש'צריך' ללמוד. נוסף על כך, מי שמתלבט בין חשמל לאלקטרוניקה, ישמח לגלות ששנת הלימודים הראשונה זהה בשני המסלולים, כך שאפשר להתחיל ללמוד בשנה הראשונה ולגבש במהלכה החלטה לגבי המשך הדרך". חולמים להיות הנדסאי חשמל לחצו כאן
בתמונה הבוגר עופר חמו וראש מגמת חשמל מר מוטי בוכניק

Previous
Next