ערן כרמון

שם: ערן כרמון.

מסלול לימוד: הנדסאי חשמל.

שנת לימודים: ראשונה התחיל ללמוד באוקטובר 2013.

גיל: 29.

מקום מגורים: במקור מהצפון, גר כיום במושב נווה ירק (ליד הוד השרון).

בחרתי במסלול כי…:> "התחלתי בסקר שוק בו בדקתי מה הם המקצועות שנשארים תמיד אטרקטיביים ומבוקשים. בנוסף, אני בא מבית שבו מקצועות החשמל דומיננטיים מאוד: לאבא שלי היה עסק בתחום החשמל וגם אח שלי עבד במקצוע. לי יש כרגע ידע בסיסי בלבד בחשמל, אבל הרקע ממנו באתי תרם כמובן להחלטה".

בחרתי בקריה כי…: "ביקרתי ובדקתי כמה וכמה מכללות, בצפון ובמרכז. בקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה קיבלתי רושם שהלימודים הכי פרקטיים ורציניים. הייתה לי גם כימיה טובה עם האנשים שפגשתי כאן ובנוסף לזה, אהבתי מאוד את המכללה עצמה. זה פשוט הרגיש לי נכון. לא למדתי מאז סוף התיכון, ובקריה גיליתי אנשים שנותנים הרבה עזרה ותמיכה, כאלו שמדברים בשפה שלי ושל כל מי שסביבי. כולנו בסביבות גיל 30 וגם יותר מזה וכאן מתחשבים בזה, מודעים לזה ששכחנו אפילו תרגילים של מתמטיקה פשוטה, וזה חשוב לקראת תחילת הלימודים".

הציפיות שלי מהחוג עצמו: "עשה לי רושם שמדובר בחוג מאוד מקצועי. אני מתחיל אותו בשאיפה לקבל כמה שיותר כלים שאוכל ליישם אחר כך בפועל, 'באזרחות', מה שנקרא. כאלו שאוכל בעזרתם להתמודד עם העבודה בשטח".

מה ארצה להשיג בלימודים: "אני מתכוון לתת את כל כולי בלימודים ולהצטיין כמה שיותר, בכל התחומים. להפיק מהלימודים הללו הרבה ידע וכלים מעשיים. התכנית המקורית שלי היא לסיים את לימודי ההנדסאי, להיות עם מקצוע ביד ולשלב תוך כדי כך גם לימודי ערב כמהנדס. במסלול הזה אוכל לראות איך הדברים יזרמו ואיך אתחבר לתחום".

העוד 10 שנים אהיה: "בתחום של חשמל בניין, בעל חברה שנותנת שירותים בענף הבנייה הפרטית, כלומר: לבנייני מגורים, דירות או וילות".

החלום הגדול שלי: "לפתוח עסק, חנות שמספקת שירותים בתחום החשמלאות. להיות עצמאי זו המטרה העיקרית".

טיפים למי שמתלבט מה ללמוד: "מה שהכי עזר לי לקבל את ההחלטה לגבי מסלול הלימודים, זה הייעוץ שקיבלתי מאנשים אחרים. תמיד טוב להתייעץ, במיוחד עם כאלו שהיו במקום שאליו אתה מכוון, וכמובן המשפחה הקרובה, אלו שמכירים אותך הכי טוב ויודעים מה הכיוון שיתאים לך אישית. בנוסף, חשוב להסתכל על השוק ולראות אלו תפקידים נדרשים בו. לחפש משהו קבוע ויציב, שיש בו כל הזמן ביקוש לאנשי מקצוע. גם הפגישות במוסדות עצמם עזרו לי מאוד להחליט לאיפה ללכת. ככה אפשר לקבל כיוון, להבין איך הדברים הולכים להיות. אחרי פגישות כאלו אתה יושב בבית ויש לך עם מה לעבוד, יש לך בראש משהו מגובש וברור יותר".

Previous
Next