אנשי תוכנה – המבוקשים ביותר בישראל 2018

לפי אתר רייטינג של משרד העבודה, הסוקר את המקצועות המבוקשים ביותר בישראל, מומחי התוכנה נמצאים במקום הראשון, עם ציון 10 מתוך 10. ייתכן והעובדה כי מפתחי תוכנה משתכרים בממוצע 18 אלף שקלים בחודש, תגרום לכם לרצות לעשות שינוי קל בקריירה.

פיתוח תוכנה במקום הראשון

לתחום פיתוח התוכנה יש נטייה להיתפס בעיני רבים כ"מרובע", משהו שעושים באופן מאוד לינארי כדי להגיע לתוצאות. בפועל מדובר באחד התחומים המצריכים יצירתיות רבה, גם כדי להגיע לפתרונות הנדרשים, ובעיקר כדי להוביל לחידושים חדשים. יתרה מזאת, מי שעוסק בתחום פיתוח התוכנה, נדרש לעיתים לחשוב גם בפרספקטיבה שיווקית.


מעט אחרי מומחי התוכנה
, גם כן עם ציון 10 עגול, ממוקמים "קרובי המשפחה" של אנשי התוכנה – מנתחי אבטחת איכות ובודקי תוכנה. שכרם החודשי בממוצע הוא גם כן נאה מאוד, והוא עומד בממוצע על כ-12.5 אלף שקלים בחודש. תחום הבטחת האיכות ובדיקת התוכנה (שנקרא בעגה המקצועית QA – Quality Assurance), הפך למבוקש במיוחד בשנים האחרונות. מדובר בחלק מרכזי ובלתי נפרד, של מגוון תהליכי פיתוח מוצרים ופרויקטים, ולכן גם רמת חשיבותו של תחום זה, היא גבוהה מאוד.


תחום נחשק נוסף הנושק לעולם התוכנה ומקביל לו
, שנמצא כיום במגמת זינוק משמעותית, הוא כמובן תחום הסייבר (אבטחת מידע). מנתוני סקר של חברת ההשמה ESR אסמרטק, עולה כי בתחילת 2018 שכרם החודשי הממוצע של העוסקים בסייבר, עמד על 19 עד 42 אלף שקלים בחודש.

מדינת ישראל, כידוע, נחשבת למעצמת הייטק ברמה העולמית. לא סתם מכנים אותנו "The Startup Nation". אם ניכנס לעומקם של נתונים יותר ספציפיים, ישראל מובילה בגאון את תחום הסייבר לצד ארצות הברית ומספר מדינות נוספות. כיום כל הנושא של סכנות ביטחוניות ברשת ואיומי סייבר, נמצא בראש מעייניהם של תאגידי ענק, צבאות ואף של מנהיגים. גם ממשלת ישראל מכירה בחשיבות הנושא, וב-2011 הקימה את מערך הסייבר הממשלתי שקבע את מקומו בבאר שבע.


אז אם אתם מסוג האנשים שאוהבים:

להרחיב אופקים
להיכנס לעומקם של דברים
להיות יצירתיים
לעשות את כל הנ"ל יחדיו

כדאי לכם בהחלט להתחיל להתעניין במסלול לימודי תוכנה.

92% הצלחה, 85% מועסקים בסיום הלימודים, 100% הנחה לחיילים משוחררים